Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lesz a kutyámnak a...

Baja lesz a kutyámnak a popcorntól?

Figyelt kérdés
Nyilván nem mindennap és nem kilószámban, hanem pár szemről van szó.

2014. jún. 11. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
arról hallottam már,hogy csokit nem ehetnek a kutyák.. de a popcorn szerintem nem árt nekik.
2014. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem, semmi baja nem lesz a PATTOGATOTT KUKORICATOL. Popcornt nem ismer a magyar ertelmezesi szotar.
2014. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Kiss menyiségben nem lesz baja,nagyobb mennyiség esetén csak a veséit károsíthatja a nagy mennyiségű konyhasó.
2014. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Második, és te magyar ért. szótár vagy? Mert én sem így hívom, de mégis értem miről van szó és ez mégsem olyan cuki-muki rövidítés legalább, szerintem akkor már inkább ez, mint a napszemcsi és társai...


Nem lesz baja tőle, de nem értem, hogy ha úgysem adsz neki sokat (ne is!), akkor azt a pár szemet miért kell. Ha leesik a földre és felkapja az még rendben, de ha nem bírod megállni, hogy ne adj neki, amikor eszel, az már régen rossz. Meg kell tanulnia, hogy te vagy a főnök (és neked is meg kellene tanulni). Ő is kapjon enni, de akkor rendesen, amikor pedig te eszel, akkor egy falatot sem kell neki adni, mert attól csak éhesebb lesz és elrontod a nevelését. Idővel megszokja, hogy az nem az övé, olyankor te eszel és nem fogja kinézni a szádból nagy szemekkel, hanem szépen megnyugszik és elvonul. Így szerintem sokkal jobban kínozva van, ha mindenből csak kis falatokat kap, de nem tudja, mennyit és még várna többet.

2014. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 sippara ***** válasza:
78%
Az enyémek még élnek :) Nyilván ne zabálja marékszámra, de ha néha kap pár szemet, attól semmi baja nem lesz az ég világon.
2014. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok magyar ertelmezo szotar, az en koromban meg pattogatott kukoricanak hivtuk es nem popcornnak. Azota ezt a szot mar atvette a magyar nyelv? Nem hiszem.

Napszemcsi es hasonlo dolgok pedig magyar szavak roviditesi, nem tudom hogy jon ez egy idegen szohoz.

2014. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azért adok neki, mert semmit nem hajlandó megenni. Voltunk vele orvosnál, hogy miért nem hajlandó enni, de nem tudta kideríteni. Ezért ha valamit hajlandó megenni, akkor akár az enyém, akár nem, kap belőle. Nem a legjobb nevelés, tisztában vagyok vele, de nem akarom, hogy éhen haljon az amúgy makkegészséges kutyám.


Köszönöm szépen a válaszokat és elnézést kérek, ha valakit bosszant a popcorn szó használata.

2014. jún. 11. 19:57
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
finnyás a kutya? akkor ne adj neki enni, kegyetlenűl hangzik de ez (is) megoldás, vegyetek neki rendes tápot, rakjátok elé ha 10 perc mulva is ottvan szed fel előtte és kapjon más nap is ugyanígy, ha éhes lessz ne félj enni fog, mién is ilyen volt, 3 egész napig eljátszotta hogy ő akkor se fogja megenni, 4. nap habzsolta mint az állat, azóta nincs sok baj az etetéssel
2014. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazat adok neked, pattogatott kukoricát kellett volna írnom. A kocsi helyett is néha az idegen eredetű autót használom, a pulóverről nem is beszélve, pedig fontosnak tartom a nyelv ápolását. És mégis. :(
2014. jún. 11. 20:04
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Akkor használd a "patkuk" szót. Végül is egy magyar kifejezés rövidítése :)
2014. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!