Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lesz a kutyámnak a...

Baja lesz a kutyámnak a popcorntól?

Figyelt kérdés
Nyilván nem mindennap és nem kilószámban, hanem pár szemről van szó.

2014. jún. 11. 19:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de ezt a trükköt is bevetettük már, semmit nem értünk el. :(
2014. jún. 11. 20:05
 12/24 anonim ***** válasza:
16%

Rendben. Akkor szepen masold be a hivatkozast, arra, hogy a magyar nyelv "honositotta" a popcorn szot.

Ha mar belemesz ebbe a "vitaba", akkor tamaszd ala az erveidet.

2014. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
BARF-os modszert probáltátok már? nézzél utána a neten, lehet az tetszeni fog neki :)
2014. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én nem a rövidítésre gondoltam, hanem amikor az emberek itt is úgy írnak szavakat, hogy: fülcsi (fülbevaló), telcsi (telefon) stb. Szerintem a baj inkább azokkal van, mint azzal, hogy most valaki pattogatott kukorica helyett popcorn-t ír, ami egyébként már eléggé elterjedt a köznyelvben. Attól pedig úgysem kell félni, hogy lassan eltűnik a magyar nyelv, mert mindig lesznek olyanok, akik elutasítják magyar nyelvben az idegen szavak használatát és szólnak miatta... Aki pedig úgy érzi jól magát, hogy idegen nyelvből átvett szavakat is használ, az úgyis azt fogja tenni.
2014. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

A Nyelv és Tudomány is használja a popcorn szót.

[ [link] ]


Valamint.

[link]


A figyelmedet pedig szeretném felhívni arra, hogy a kutyám egészsége miatt jöttem ide kérdezni, ami szerintem fontosabb.

És most, ha megbocsátanál, utánaolvasnék a BARF módszernek, amit egy kedves válaszoló ajánlott nekem, akinek ezúton is köszönöm!

2014. jún. 11. 20:14
 16/24 anonim ***** válasza:
68%
szivesen :)
2014. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

olyan nincs hogy nem müködik.



vegyél szépen kutya konzervetm és senki SENKI ne adjon neki ennit.


leteszed elé a kaját, ha nem eszi meg 15 perc múlva elveszed. másnap megint lerakod elé, ha nem eszi meg megint elveszed. és így tovább... ha éhes lesz meg eszi meglásd. de ehhez szigoruan be kell tartani azt hogy nem kap más ennit

2014. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

# 12/16 Időpont ma 20:06


"A magyar kukorica szó valószínűleg a szerb és horvát kukuruz szóból származik, amelynek további eredete ismeretlen. A növényt egész Közép- és Kelet-Európában hasonlóan nevezik, pl.: ausztriai német Kukuruz, cseh kukuřice, lengyel kukurydza, orosz кукуруза (kukuruza), román nyelvjárási cucuruz, szlovák kukurica, ukrán кукурудза (kukurudza)."

2014. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Ertem, koszonom. Szoval nem elfogadott a hivatalos magyar nyelvben a popcorn szo.
2014. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
konzervet ne, az kb csak vízből áll, rendes táp kell nekik
2014. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!