Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi törődést igényel egy puli?

Mennyi törődést igényel egy puli?

Figyelt kérdés

Tudom hogy minél több, annál jobb, de mennyi az a határ ami alatt nem érdemes tartani?

Hány hónapos kortól lehet elmenni vele futni napi pár km-t? Egyáltalán lehet e?

Hogyan és mennyit ápoljam a szőrét?

nem unja magát halálra amíg senki sincs otthon, (Reggeltől, kb 16:00-ig távol vagyok suli miatt.

Hogyan lehet lefoglalni télen?

Ha valami esetleg még eszetekbe jutna, akkor szívesen fogadom. :)


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. jún. 11. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy pont egy puli miatt költöztünk el az előző albérletünkből.

Igaz, ott egy idős házaspáré volt a kutya, nem jártak vele sétálni, csak a kertben tartották, de az a kutya az unalomtól bedilizve szó szerint reggeltől estig ugatott (estére bevitték magukhoz a házba).

Már több szomszéd panaszkodott rájuk, meg is akarták mérgezni a kutyát, annyira idegesítő volt.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bizony foglalkozni kell vele és rengeteget mozgatni.

2014. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk több pulink is volt,meg másoknál is láttam,hogy pörgős kutya,nagy kert,vagy rendszeres mozgás kell neki,vagy nagyon ugatóssá válik.A kisebb gyerekeket nem nagyon szeretik,idegennel sem barátkoznak elsőre,meg kicsit sértődékeny,cseppet makacs,de nagyon kedvelem.Igazi Pulit,zsinórosat csak kennelben kapsz,viszont háznál is vannak háztáji pulik,amik ugyan olyan jók.Meg őket nem eladásra termelik,mivel nincs igazán kereslet rájuk,szóval nyugodtan vehetsz egy szimpatikus szülőktől származó pulit.A fülük viszont ėrzėkeny és van amelyikben még erős a terelő ösztön.
2014. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

igen, lehet vele menni futni, de kb ilyen 6-7 hónapos korától.

naponta fésüld neki, és hetente min. 1x fürdesd meg.

nem fog nagyon unatkozni, ha játszol vele a szabadidődben, akkor feltalálja magát.

télen is ugyan úgy játssz vele amikor csak tudsz:) hógolyózz vele, szaladgáljatok...

remélem tudtam segíteni:)

2014. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már nagyjából 4 hónapja velünk és és egész jól belejöttem a dologba. :) Sajnos a suli, meg az érettségi miatt jóval kevesebb időm van rá, de azért 1-2 naponta egy bő másfél órás sétát megengedhetünk magunknak. Szerencsére játszhat póráz nélkül arrafelé a kutyákkal, szóval talán még le is fárasztja magát. :)

Akik a pulitulajdonossá-váláson gondolkoznak azoknak üzenem hogy rengeteg törődést igényel, mind a szőre, mind a szelleme. Sok játék és futkározás nélkülözhetetlen. Mindenképp udvarban és ha van rá mód több kutyával kell tartani (persze egyedül is elvan, ha muszáj).

De nagyon lojális, kedves, boldog fajta és ha sikerül leküzdeni a csökönyösségét akkor nagyon gyorsan tanul és akár még engedelmességet is képes mutatni, ha épp nincs bepörögve.

Ha valaki TÉNYLEG képes időt és energiát szánni rá (és nem csak hirtelen fellángolás szintjén), akkor jobb választás aligha lehet valaki számára.

nekem megmentette a nyaramat az unalomba fulladástól, részben felelős azért hogy megszerettem olvasni és szintén miatta merem sokkal őszintébben és nyíltabban kifejezni magamat. PULI FTW! :)

2014. szept. 15. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!