Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy vemhes a...

Létezik olyan, hogy vemhes a kutya és nem ellik meg? A 65. napban vagyunk, nagy a hasa a beagle kutyámnak, de nem látom az ellés jeleit.

Figyelt kérdés

Köszönöm a válaszokat!

/A bunkó vidd el orvoshoz, minek pároztatsz, stb. kommentekre nem vagyok kíváncsi, nem azért tettem fel ezt a kérdést, köszönöm!/



2014. jún. 12. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

A zárójelben leírtakat komolyan gondoltad? :D Felteszel egy ilyen kérdést, amikor a szaporítók élik az aranykorukat, hiszen sokan tőlük vesznek, ráadásul a véletlen születéseket ivartalanítással meg lehet akadályozni, vagy legalább odafigyeléssel. Tenyésztő nyilván nem vagy, mert egy tenyésztő az orvossal beszél, nem az interneten kérdez.


De hogy a kérdésedre válaszoljak a kérdésedre is, igen, rövidebb és hosszabb ideig is tarthat egy vemhesség, akár 68-70 napig is, szóval még időben vagytok. De igen, orvoshoz is elvinném a kutyát a helyedben.

2014. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy mire vagy kíváncsi,senkit nem érdekel.Orvoshoz mindenképp el kell vinned,ha tetszik,ha nem,mert ezt látatlanban senki nem tudja neked megmondani,mi lehet a baj.Az ilyen váratlan költségek sajnos együtt járnak a szaporítással.

Vagy az lehet,hogy nem tudjátok pontosan a megtermékenyülés időpontját,vagy tényleg valami gond van.Esetleg akár halott magzat is lehet benne,amitől szépen elpusztul a szuka segítség nélkül.Ultrahangozva volt vemhesség alatt?

2014. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

jelek sincsenek? sok pihenés, étvágytalanság? a kicsiket ki tudod tapintani, tehát tuti vemhes? mozognak? ha álvemhes, akkor is megnőhet a hasa


ha pedig vemhes, max 68. napig lehet várni, utána mindenképp orvos és kiszedi a valószínűleg halott kiskutyákat.

mindenképp figyeld a kutyád viselkedését

2014. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőség van:

- a kutyád nagyon álvemhes

- a kutyád vemhes, halott kölykökkel (ez esetben a bomlás miatt a szuka elpusztulhat (hullamérgezés), mivel ilyenkor van, hogy nem indul meg a szülés)

- a kutyád vemhes élő kölykökkel, csak még nem ellik


Szóval igen, létezik ilyen.


Tudom, hogy nem vagy rá kíváncsi, de puszta állatszeretetből mégiscsak kötelességemnek érzem leírni, hogy állatorvosnál meg kéne ultrahanggal nézetni, mi van.

2014. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is megnézetném a helyedben egy orvossal, hogy miújság.Ha fontos a kutyád ezen nem spórolsz.
2014. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
tényleg el kéne vinni a kutyust orvoshoz, nehogy baja legyen
2014. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy meghaltak a kicsik!

Irány a doki

2014. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még akkor is elvittem a kutyámat ultrahangra, amikor "csak" a hasa fájt (vemhes nem lehetett, mert kan :D ).

A tiéd vemhes, nem indul be az ellés, és arra vársz, hogy csoda történjen? Ember, ha nem vagy kíváncsi a bunkó válaszokra, húzz az oldalról, és indíts az állatorvoshoz. Marha egyszerű.

2014. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, törzskönyves a kutyusom, és az apuka is törzskönyves, ez az első szaporításom, és nagyon szeretem a kutyámat, nem spórolok rajt a pénzel, köszönöm szépen, viszem is orvoshoz! :)


-Mozognak a picik, szinte hullámzik a hasa, sokat fekszik, de az étvágya még megvan. :)

2014. jún. 12. 15:44
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
"ez az első szaporításom" - remélem az utolsó is.
2014. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!