Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy ez nem jó a kutyának?

Figyelt kérdés

Én kollégiumban lakok jelenleg, így nem megoldható a kutya költöztetése.

Otthon van anyámmal, de amióta ő eteti, folyamatosan hízik el, már nagyon túlsúlyos a kutyám, és anyám nem érti meg, hogy nem szabad ennyit etetni, meg hogy ki kell engedni napközben is az udvarra, mert mozognia KELL.

Hogyan magyarázzam meg neki?

(szeret inni, így leszar mindent, ami körülötte van)

Nyilván ha otthon lehetnék, akkor én csinálnám, de amíg suliba járok(illetve most már nem, de szeptembertől újra), nem tudok kellőképpen figyelni rá.


2014. jún. 13. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy ha nem fog figyelni rá, elmész onnan és vissza se mész
2014. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukádnak mondd meg, ha beteg lesz a kutya a túlsúlytól, vagy szétmegy a hólyagja mert nem engedi ki üríteni, drága mulatság lesz az állatorvos. S kevesebb marad piára.
2014. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor amikor túlsúlyos a kutya, már alig tud gyorsan futni, és illetve ha esetleg hízik még (reméljük Nem) akkor már nem lesz ereje semmihez, és nem fog tudni akár a dolgát végezni
2014. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, én jól tudom:(

Én mindig viszem sétálni, de egyre kevésbé bírja. És félek, hogy a szívére fog menni lassacskán.

Már próbáltam mindent, ő azt mondja hogy "kiengedi" meg hogy "keveset ad neki vacsorára", de szerintem nem igaz. Nézem, hogy a karton kutyakaja milyen gyorsan fogy el, és akármikor mentem haza, nem láttam még, hogy kint van a kutya.

2014. jún. 13. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
nálam is anyu a baj...hetekota azon megy a vita hogy ne adjon neki csirkecsontot...csak ezen képes vitázni, arrol hogy mondjuk rendes tápot kéne kapnija meg se halgatja csak kiküld a p*csába, szal ő keményen lesz*rja a kutyám, apum gondoskodik róla, én is kolis vagyok péntek-szombat-vasárnap tudom vinni sétálni annyi az energiája hogy húú pedig pici kutya, de mivel benti kutya nem lehet de a sétáltatást leszarják igy elkezdet szökdösni és ez miatt láncra rakták...igaz 10 m-esen van egy tacsi mix de akkoris utálom a kutyákat láncon, de kenelt meg nem hajlandóak csinálni...
2014. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, akkor kötözz albérletbe. Más tuti megoldást nem tudok mondani. Én sose bíznám anyára a kutyámat, mert teljesen más az elképzelésünk a kutya tartásról. Szerinte jószág, és a kertben a helye, szerintem meg társállat, és a kert arra való, hogy ki mennyen ha úgy tartja kedve. Nem is volt saját kutyám amíg otthon laktam.
2014. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálam is igy lessz amint elköltözök, de sajnos még tanulok, és ők tartanak el, am én anyum is igy értelmezi a kutyatartást...
2014. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Vacsora meg reggeli??????? A KUTYÁNAK 1 NAP EGYSZER KELL ADNI!!
2014. jún. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy egyszer kell ennie, de ők mindenből adnak neki, nem is keveset. Jó, lehet, jól él, de a későbbiekben ebből nagy bajok lesznek, főleg, ha rámegy a szívére.

Egyébként nagytestűeknél szokták javasolni a napi 2x étkezést, ami nem azt jelenti, hogy 2 napi adagot esznek 1 nap, hanem elfelezik a napi adagot, és reggel megkapja az egyik felét, este a másikat. A gyomorcsavarodás miatt. Egy nagyon jól bevált állatorvos tanácsára tesz így a barátom, és a kutya mintha jobban is érezné magát, hogy nem terheli le a gyomrát egyszerre az adagja:D

2014. jún. 14. 06:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Rottinknak mi is kétszer adunk enni egy nap, pont a gyomorcsavarodás elkerülése végett. A napi adag kétszer elosztva.
2014. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!