Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha anyám állandóan potyadékot...

Ha anyám állandóan potyadékot ad a kutyának, akkor ez elveszi a motivációját?

Figyelt kérdés
Én jutalomfalattal tanítom, erre anyám minden nap a nap bármely szakában ad neki valami falat pl ha éppen főz. Emiatt a kutya kevésbé fogja értékelni a jutalomfalatot amit adok neki, és nehezebb lesz tanítani?
2013. jún. 6. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha minden ok nélkül is kap nasit,akkor miért gyötörné meg magát?


Amúgy ettől el is hízhat és válogatós is lehet.

Mondd meg anyukádnak,hogy rosszat tesz a kutyával!

2013. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutya könnyebben idomítható mint a család :D

Anyukád nem fog leszokni erről, és nem is hagyná élni már az eb ha hozzászokott.

Viszont van egy naggyon jó trükk, hogy a kutya megtartsa a motivációját: kérd meg anyukádat, hogy csak akkor dobja le a falatot, ha a kutya végrehajtott egy random parancsot. Ne mindig ugyanazt.

Pl. ül, fekszik, stb. utána nasi, ugyanígy jutalomfalatként hat.

2013. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! Végül is én már megtanítottam pár dologra, amit feltétel nélkül is megold... De azt nem tudom, hogy a kutya anyámra is hallgatna-e. :/
2013. jún. 6. 13:47
 4/4 sippara ***** válasza:
Hidd el, ha nem hallgat rá, az csak annál nagyobb motiváció lesz anyukádnak, hogy "összeszedje magát" kutyanevelési szempontból :) Te csak nyerhetsz az ügyön :)
2013. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!