Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan kutyafajtákat...

Tudnátok olyan kutyafajtákat mondani ami félelemmel tölti el az embert ha meglátja?

Figyelt kérdés
Olyan nagytestű kutya kéne ami idegenekkel szemben megvéd betanítás nélkül is, tehát, a családtagokkal meg ismert emberekkel szemben normális, jó fej kutya, amit lehet akármennyire dögönyözni, tudom ez a gazdán múlik, hogy milyen a viselkedése, de olyan kéne ami betanítás nélkül is megvédi az embert ha veszélyben érzi. Meg a betörőkkel szemben is jó legyen, hogy be se merjen jönni a kutya miatt.

2014. jún. 14. 13:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Tanítani, nevelni MINDEN kutyát kell, de szempontjaid szerint én németjuhászt ajánlanék. Esetleg rottweilert.
2014. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

sose értettem ezt a "félelmetes" kutyát, én semmilyen fajtától nem ilyedek meg...

de minden kutyát tanítani kell ha nem akarod hogy túl agresszív legyen

2014. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van első, tanítani, nevelni minden kutyát kell, de maga az őrző-védő ösztön, ha nincs meg egy kutyában, akkor azt hiába tanítod és akarok kiképezni, nem fog menni.


Nekem rottweilerem van (természetesen Siroccó) és nincs képezve (még), viszont mivel nagyon ösztönerős, így természetesen megvéd, ha arról van szó, nem kell külön parancsot adnom rá. Egyébként bújós, el se hinnéd mennyire, viszont csak azokkal, akiket kölyökkora óta ismer és sokat találkozik velük, illetve a családdal, de azok közül is csak azokkal, akik szintén szeretik őt.

2014. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
34%
Roti,nekünk is olyan van,de vigyázni kell vele…egy gazdás kutya.
2014. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#3, természetesen nem is úgy értettem, hogy egy spánielből lehet majd valaha is vérebet faragni :) Vannak, akik még tőlük is tojnak, emberfüggő, akinek egyszer rossz tapasztalata volt, az bármilyen fajtától félni, tartani fog, elég nehéz az ilyen szorongást feloldani sajnos.

Én is azért ajánlottam a rotit, mert nagyon ösztönös, jó tapasztalatom van velük kapcsolatban és csodálom a fajtát, pedig huzamosabb ideig sosem voltam kapcsolatban velük. A volt munkahelyemen fogadtunk be az udvarra egy enyhén sérült roti lányt, amíg gazdit találtunk neki. Csudi egy kutya volt, a gyerekekre az iskolában ugyan frászt hozott, amikor átlátogatott, pedig csak labdázni akart velük. De, nyugdíjas házban dolgoztam, ez a kutyus pedig minden látogatónál felemelte a fejét és figyelt, de egy hangja nem volt, és senkit sem fenyegetett, se nem bántott, aki félt tőle, arra persze furcsán nézett, mert érezte, csak nem értette. Abban a pár napban mindenki kutyája volt, és biztonságban éreztük magunkat mellette. Ha kertes házban laktam volna, a mai napig enyém lenne, mert rögtön beleszerettem.

2014. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 sippara ***** válasza:
81%
Amit te akarsz "automatán", az ÉVEK munkájának, és a gazdi folyamatos odafigyelésének eredménye.
2014. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Neked inkább egy plüsskutya kéne, azt lehet nyúzni, meg egy riasztórendszer. Esetleg a kerítésbe áramot vezetni. Az távol tartja a betörőket.

Betanítás nélkül. Istenem.

2014. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutya nincs, amelyiktől egyetlen betörő sem merne bemenni. Mert nem mindegy, milyen betörőről van szó. Ahova nagyon be akarnak menni, ott rengeteg lehetőség van kiiktatni a kutyát. ha pedig csak kis volumenű betörőtől kell védekezned, arra bármelyik nagytestű kutya megfelel, ha van benne némi hajlam az őrzésre. Az ilyeneknél elég, ha a kutya ugat és nem hátrál.
2014. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
1, 5. válaszoló vagyok. Fontosabbnak tartom egyébként arra nevelni a kutyát, hogy tudja, kinek, kiknek fogadjon szót, inkább ki ne engedjen idegeneket gazdi jelenléte nélkül, és soha ne fogadjon el mástól ételt, csak egy személytől. Ez szerintem alap.
2014. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:53

Az nem alap, hogy csak egy személytől fogadhat el ételt. Ha sikerül erre nevelni a kutyát, és az a bizonyos személy éppen valami oknál fogva akadályozva van hosszabb ideig , hogy megetesse a kutyát, akkor éhezni kell neki? Egy idő után az életösztön úgyis felülírja a betanultat. Családon belül normálisabb dolog, ha bizonyos evés előtti szabályokat betartva más is adhat enni a kutyának.

2014. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!