Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám elleni fog az a...

A kutyám elleni fog az a kérdésem mivel 1 éves nem e fog belehalni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 19:17
1 2
 11/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát ez így többszörösen hátrányos. :-(

A kutya nagyon fiatal, ráadásul a testvérétől vemhes. Nagyon nagy az esély rá, hogy nem fogja túlélni a szuka és még nagyobb az esély arra, hogy a kölykök sem lesznek egészségesek (már ha élve születnek)


Már holnap reggel mutasd meg egy állatorvosnak, mondd el a körülményeket (a kutya kora, és a testvérétől vemhes) és beszéld meg vele az ivartalanítást még a szülés előtt.


A műtét is kockázatokkal jár, de még mindig kisebb megterhelés mint a szülés és az esetleges császározás.


(Ne kijáró dokit hívj hozzá, hanem vidd be egy felszerelt rendelőbe, ahol van ultrahang. Igy kiderül, hogy valóban vemhes-e, vagy csak álvemhes)

2014. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Most már hiába szapuljátok a kérdezõt, az nem segít a szukán és a kölykein.


Kedves Kérdezõ,


Számíthattál volna rá, hogy a saját testvére is befedezi a szukát, a kutyáknak teljesen mindegy, hogy rokon vagy sem, fajfenntartási ösztönbõl párosodnak.

Sajnos minden esély meg van rá, hogy a szukád nem éli túl az ellést, nagyon fiatal még (mintha egy 12 éves kislánynak kellene szülnie), és az is benne van a pakliban, hogy a kölykök halva születnek, vagy nagy valószínûséggel genetikai rendellenességük lesz. Ha felelõsségteljes gazdi vagy, holnap elviszed a kutyád egy jól felszerelkezett állatorvoshoz legalább egy ultrahangra, hiszen az is lehet, hogy a magzatok már most nem élnek, akkor pedig iszonyatosan nagy veszélyben van a kutyád (hullamérgezés). De az ivartalanítással sem vagy elkésve, a vemhesség bármely szakaszában elvégzik, ezzel megmented a kutyád a megterhelõ elléstõl és kölyökneveléstõl, valamint a késõbb esetlegesen "becsúszò" almoktól. Én mindenképp ezt javasolnám, mindkettõtöknek sokkal könnyebb lenne, még a méhbetegségektõl és emlõdaganattól is megvéded a kutyád. Remélem, jó döntést hozol, ami a kutyádnak is a lehetõ legjobb.

2014. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

köszönöm már tegnap fel akartam hívni az állatorvost de sajnos nem tudtam elérni

még egyszer köszönöm a válaszaitokat

2014. jún. 16. 15:00
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy segítetetek

de mostmár nyugodt vagyok mert a szuka túlélte a kicsik bár 1 meghalt egészségeseknek tünnek

2014. aug. 24. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!