Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hatott rám így?

Miért hatott rám így?

Figyelt kérdés
Tegnap megnéztem a moziban a fehér isten c. filmet. El tudom viselni, ha gyilkolásznak valakit, sőőőt... meg sem kottyan. De ahogy aprólékosan bemutatta, hogy mit művelnek egy szerencsétlen állattal, az nekem betette a kaput.. nem vagyok érzékeny, de 4× sírtam el magam, és a film felénél kijöttem. Utána pedig borzalmas érzés fogott el. Soha nem jöttem ki mozifilmről, de nem bírtam tovább. Szeretem a művész filmeket, de fogalmam sincsen, hogy ezt miért dicsérik ennyire. Nektek mi a véleményetek a filmről?
2014. jún. 16. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem láttam söt nem is hallottam még róla, de azt nagyon megköszönném ha írnál, mesélnél róla egy kicsit. Akár privátban is.
2014. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért dícsérik, mert eredetileg ez nem a kutyákról szól, hanem ez társadalomkritika. Itt a kutyák jelképezik az embereket.


Én nagyon meg akartam nézni, de olvastam egy cikket, ahol írták, kutyások kerüljék messzire. Szóval már nem is vagyok rá olyan kiváncsi.

2014. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én megnézném szívesen, sajnos külföldről vagyok és ez nem fog menni egy darabig :(
2014. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért hatott rád így, mert kutyák vannak benne. Egy, az ember kegyetlenségeihez képest védtelen élőlény megkínzása minden normális emberből hasonló reakciókat vált ki. Egy ideig fájni fog, aztán leülepszik.


Én is alig várom már, hogy elmehessek megnézni mert Lujzám is játszott benne, csak végül visszaadták mert nem volt megfelelő. Mondjuk hálás vagyok nekik, mert különben sose várt volna meg engem :)

2014. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett, bár félre kellett tennem a kritikus énem, hogy élvezhessem.

Én kifejezetten érzékeny vagyok, de csak 1 pillanat volt mikor kicsit elsírtam magam. Érdemes lett volna szerintem bent maradnod, mert így, hogy befejezetlen maradt számodra a történet még nyomasztóbb az amúgy is nyomasztó történet.

2014. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes, őszinte véleményeket :) Valóban érdekelt. Lehet, hogy ki fogtok nevetni, mivel már 20 éves vagyok. De mindig a megkínzott kutyák helyett az én kutyáimat képzeltem oda. Lehet, ha nem lennének állataim, akkor nem viselt volna meg. És abban is biztos vagyok, hogy ez egy társadalom felé egy görbe tükör, viszont nagyon drasztikusan és szélsőségesen mutatják e ezt az egészet, és hát némi ellenérzést generál az emberben.
2014. jún. 16. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez volt a célja szerintem. :D (5-ös voltam)
2014. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pénteken néztem, rám is hasonló hatással volt, fõképp, hogy itthon várt a 3 hónapos kiskutyám. Mikor hazaértünk a film után, szegénykémet agyon is ölelgettem. :) De ha az eleje ilyen reakciót váltott ki belõled, lehet jobb is, hogy nem láttad a másik felét. Nem akarok spoilerezni hátha van aki meg akarja nézni a filmet, de Hagen sokszorosan visszaadja azt, amit õ kapott. Én azt sajnáltam még, ahogy véget ér a film. Elég sokat rágódtam a végén.
2014. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Èn is szívesen megnèznèm,de annyira kutyás vagyok,hogy nem tudom,hogy jó ötlet-e..esetleg,nekem is írsz privátban lègyszi? :)
2014. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos azt tudom mondani, hogy az élet ennél kegyetlenebb. A film elsősorban társadalom kritika és a nagyszerűsége abban van, hogy kutyák "színészkednek" benne, és messze lejátszák némelyik embert a vászonról.

A film a kutyák ellen elkövetett bűneink közül csak egy szeletet mutat be. Aki dolgozott már menhelyen, vagy vett rész mentésben az sajnos nap mint nap lát ilyen vagy ennél még kegyetlenebb, borzalmasabb dolgokat.


Azért dicsérik, mert elkezdett foglalkozni egy olyan témával amiről eddig csak hírekből, vagy innen-onnan hallottak az emberek, pedig ott van körülöttünk a dolog. A szomszéd aki szaporít, a másik aki megunja és kiteszi a kutyáját az utcára, a harmadik aki étlen-szomjan kikötve tartja stb stb.


Ez a film felhívás egy problémára. Van aki eddig is foglalkozott vele, van aki most szembesül majd ezzel...

2014. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!