Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrűn és mivel kell...

Milyen sűrűn és mivel kell fürdetni hat hónapos csivavát?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta ne fürdessem, nem koszos. Ti beengeditek az ágyatokba?
2014. jún. 16. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek akarod megfürdetni?


A túl gyakori (például hetenkénti) fürdetéssel kimoshatunk a kutya bundájából sok alapvető fontosságú anyagot, ami a bőre kiszáradásához vezethet. Hacsak a kutya nem kifejezetten piszkos, rendszeres fésüléssel, keféléssel csökkenthetjük a szükséges fürdők számát. Így is elérhetjük, hogy kutyánk tisztának érezze magát és a szemlélőben is ápolt, gondozott állat benyomását keltse.


Ezt olvasd el:

[link]

2014. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, ezt tanácsolta az orvos is, de elviszem kirándulni is és ilyenkor mindenbe belehempereg, otthon meg fel az ágyra (talán ezt nem kellett volna megengedni neki, de imádom és nagyon tud hízelegni, ilyenkor levesz a lábamról)
2014. jún. 16. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább próbáld a hempergésről leszoktatni, hosszútávon jobban jársz te is és a kutya is.
2014. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán megtisztogathatod akár minden nap egy nedves frottír kendővel. Az lehozza a port is és a kihullott szőrszálakat is. Ez bőven elegendő neki.
2014. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sima vízzel fürdetheted ha szükséges, sampont ne használj csak végső esetben (pl dögbe fetrengés)

Én spec kb évente szoktam fürdetni a kutyámat, ez bőven elegendő, egyébként meg csak átkefélgetem

2014. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!