Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S A kutyák mikortól...

S. O. S A kutyák mikortól kaphatnak konzervet?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kiskutyám, aki nem hajlandó megenni a száraz tápot. Semmit, de szó szerint. Hozzá sem nyúl. Kapott ma csirkét főve, azt megette, de ez csak ideiglenes megoldásnak jó. Nem szeretném mindenféle házi koszttal táplálni. Szeretnék neki konzervet adni, hogy legalább egyen valamit. Nem tudom, hogy ilyen kicsik is kaphatnak-e!


És ha nem, akkor nem tudtok valami ételt, amit elfogyaszt?



2014. jún. 17. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen kaphatnak, és keverheted a házi koszttal.

Amúgy ha nem eszi a szárazat ki kell rá éheztetni. Leteszed elé vársz 10 percet elveszed. Majd legközelebbi etetésnél megint ugyanazt kapja. Közben meg semmi nasi. A száraztáp lehetőleg junior legyen, az összetevők, meg az elrághatóság miatt.

2014. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt próbáltad már, hogy a szárazt tenyérből? Mikor az én kutyusom pici volt és nem akarta megenni akkor megpróbáltuk, hogy kézből egyenként hátha, és úgy megette

Konzervet mi csak kicsit később adtunk neki, mivel a szárazat is kiskorába még beáztatva adtuk neki (esetleg ez is lehet egy megoldás ha nem így csináljátok?)

Remélem tudtam segíteni!

2014. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki,DE

semmire nem jó

minden életkorú kutya hasmenést kap tőle.

Lerakod elé a tápot,10 percet vársz elveszed. Kövi etetésnél ugyan ez. Ha éhes lesz megeszi.

2014. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg életveszély?!!!!

(„S.ave O.ur S.ouls”= „Mentsétek meg a lelkeinket”;)


Szerintem a házi koszt sokkal egészségesebb. Főzzetek meg előre csirkecsontot, belsőséget, rizst, stb, pár napra, azt adagold.Amúgy meg majd megszeret mindent. Áztasd be a száraztápot húslevesbe! Só nem kell.

[link]

2014. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó receptek vannnek a fenti állatorvosi címen, és itt is:

[link]

2014. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"8 hetes kortól 3 hónapos korig kölyök kutyának:

(1 kg-nyi mennyiségre vonatkoztatva):

1.

400 gr főtt csontos darált hús,

200 gr sovány tehéntúró,

100 gr májkrém,

200 gr főtt rizs,

100 gr főtt vegyes mirelit zöldségkeverék,

1 kávéskanál tengeri só.



2.

500 gr főtt darált sovány baromfihús,

50 gr főtt tyúktojás (1db)

100 gr zsíros tehén- vagy juhtúró,

250 gr főtt kukorica vagy búzadara,

50 gr főtt sárgarépa vagy vegyes mirelit zöldségkeverék,

1-2 mokkáskanál só.



3.

600 gr főtt csontos darált csirkehús,

250 gr főtt tészta, rizs, tarhonya vagy áttört krumpli,

50 gr reszelt sajt,

100 gr főtt vegyes zöldségféle,

1-2 mokkáskanál só.



4.

500 gr főtt darált borjúhús,

200 gr főtt belsőség (lép, szív, máj, vese),

10 dkg főtt vegyes mirelit zöldségkeverék,

200 gr főtt tészta, rizs vagy szikkadt kenyérféle,

1 fél alma nyersen lereszelve,

1 evőkanál búzakorpa,

1 kávéskanál só.

[link]

2014. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Próbaltad beáztatni?
2014. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy nem eszi meg és adsz neki csirkét akkor az azért van, mert tudja, hogy az finomabb és nem kell megennie a tápot ő erre szépen rájött. Ne adj neki több napig semmit nyalánkságot csak tápot és majd rájön, hogy muszáj ennie. De minden esetre válts táőot.
2014. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A főtt csirkecsont pont, hogy veszélyes, mivel szilánkosan törik. Amúgy tényleg lehet főzni neki jó kosztot, csak én főtt csontot nem adnék. A tápot áztasd be, tehetsz hozzá még pár kiskanálnyi joghurtot vagy kefirt, hogy meghozza hozzá a kedvét. De ha nem undorodsz tőle, én a helyedben a nyers etetésnek is utánanéznék (BARF vagy PREY).

Egyébként gondolom a kutyust most vitted haza, ilyenkor az új hely és a stressz miatt előfordul, hogy pár napig nem nagyon esznek.

2014. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Royal Cannin-t kap. A tenyésztő adott neki először csirkét, és azután már nem volt hajlandó elfogyasztani a tápot. Napokig csak tápot kapott, és nem evett semmit. Semmi egyéb nyalánkságot nem adok neki, mégsem eszik szinte semmit sem. Muszáj volt adnom neki valami mást, mert éhen halt volna... Az orvos szerint egészséges...ráadásul a tenyésztő azt mondta ő egy jó étvágyú kiskutya ehhez képest semmi. Már nem tudom mit tegyek. Még az áztatást fogom kipróbálni.
2014. jún. 17. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!