Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a konzervet kaja...

Gretike2003 kérdése:

Szerintetek a konzervet kaja vagy a száraz eldel a jobb a kutyáknak?

Figyelt kérdés

#szárazeledel #Konzervet kaja
2014. márc. 19. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Táp meg hús, csont, porcok, belszervek. Ez a legjobb kombó.

Vagy super premium táp.

Konzervet semmiképp, mert az olyan, mintha te májkrémen meg olcsó virslin élnél. 80-90%-a víz, a többi meg hulladék.

2014. márc. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A konzervekben semmi nélkülözhetetlen nincs. De a gatyád is rámegy, ha ezzel akarsz etetni.

Egy jó minőségű táp vagy BARF sokkal jobb a kutyának és a pénztárcának is.

(És a kutyaszáj szag sem olyan intenzív.)

2014. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom a nyershúsos részleghez. Igaz én PREY szerint etetek.

Jelenleg 3kutyát amiből az egyik kölyök és 9hetes kora óta nyersen eszik. (tök egészséges)

2014. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy a legjobb a főtt étel, ami ugyan időigényes, de betartható a tartósítószer-mentesség, ami a tápoktól és konzervekről nem mondható el. Azzal tisztában kell lenni, hogy az állati táp gyártás tulajdonképpen "kármentés", amennyiben az emberi fogyasztásra nem alkalmas, esetenkénti mindenféle hulladékból előállított "áru", megfelelő mennyiségű tartósítószerrel ellátva, amit nem feltétlenül tüntetnek fel a csomagoláson.
2014. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nyers kajásokhoz csatlakozom. Én is hárommal nyersezek, egy kölyök 13 hetes (makk egészséges, enrgikus, az orvos nem győzi dicsérni)

A főzést nem pártolom sok hasznos dolgot elpusztít a husokban. Bizonyos szinten káros a kutyának.

[link]

2014. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kérdezd meg tőle mit szeretne enni.
2014. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a száraz táp és a konzerv, csak táplálék kiegészítés, nálunk a kutyák maradékokat és húst is kapnak.pl a csirkefarhátat nagyon szeretik:) egy ismerősöm csak tápot adott a kutyának egész életében és öregkorára elrohadtak a fogaik, tiszta sárgák voltak és büdös volt...... szóval minél több félét adj neki, de lehetőleg nyers húst meg csontokat, a lényeg h semmiképp ne legyen egyoldalú a táplálkozása
2014. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha konzervet adsz kiegészítésnek!!!!, a real nature-nél ne adj lentebb, arra meg rámegy a gatyád!
2014. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gubran válasza:
1 éves koráig főztem a huskymnak, kiegészítésnek macska krokettet adtam. 1/2 éves kortól lehet nyers csirkenyakat, nyesedéket adni, de nem fő étkezésnek. A száraz tápot csak nasinak ette. A konzervet szintén átfőztem tésztával,rizzsel. 16 évig élt, a várható 9-10 év helyett!
2014. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Konzerv drága és semmi értelme: pépesített katyvasz.


Száraztáp abban az esetben, ha nincs benne gabona( Acana, Orijen, TWT, Chickopee)


Viszont a legjobb, amit a kutyád etetésénénél "elkövethetsz" az a nyers, vagy B.A.R.F. etetési mód.

Biológiailag indokolt mert ugye ragadozókról van szó. Az egészségügyi problémák kiküszübölése sem mellékes, hiszen ezzel az etetési rendszerrel tudod biztosítani a kutyád egészségét teljes körüen.


Akik pedig azzal az indokkal, hogy a kutyájuk 13-16 évet élt kizálórag száraztápon, konzerven, vagy házikoszton ezzel kell etetni arra csak azt tudom mondani, hogy az én kutyám éljen inkább picit kevesebbet de kutyához méltó állapotban és ne kinlódva pl 15 évig! Az életminőség a lényeg nem az élethossz!


Üdv. egy barfos yorki gazdi

2014. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!