Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsuk vagy ne?...

Ivartalanítsuk vagy ne? (Bővebben lenz)

Figyelt kérdés
Van egy szuka tacskó kutyám 9 hónapos.Nemrég tüzelt és a másik tacskó kutyámmal volt együtt, valószínűleg vemhes most. Mindenféle képpen ki akarnánk ivartalanítani, nem akarjuk hogy fialjon. Megkérdeztünk két dokit is, hogy így is ku lehet-e , az egyik azt mondta hogy természetesen ki lehet, a másik pedig azt mondta, hogy várjuk meg a fialást, mert ha így ivartalanítaná ki, akkor felborulna a hormonháztartása, lefogyna, elhízna vagy esetleg kihullana a szőre. Valaki ivartalanított már ki vemhes kutyát? (De még nem is látszik rajta amúgy)
2014. jún. 17. 21:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen írásért!
2014. jún. 17. 21:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg! Ki kell deríteni, hogy egyáltalán vemhes-e. Akár igen, akár nem, ivartalaníttassátok. Nem kell több fölösleges alom az utcára, arról nem is beszélve, hogy sokkal humánosabb és olcsóbb megoldás most ivartalaníttatni, mint miután megszülte a kicsiket. Ráadásul nagyon fiatal is.
2014. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Neked mi a véleményed ezekről a következményekről?
2014. jún. 17. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! Nem voltam még ilyen helyzetben szerencsére, nem is szeretnék, de nem hiszem, hogy ez bekövetkezne.


Itt van a témában néhány olvasmány, olvasd el, mielőtt döntenétek.


[link]


[link]

2014. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatom nincs ilyen téren, de nem is halottam erről, ismerősőm ivartalanította úgy a szukájukat hogy már vemhes volt (még a pocija is látszodott picit, bár vékony kutyus) de semmi baja nem lett, 2 nappal a műtét után már rohangált volna, szóval szerintem nyugodtan ivartalaníthatjátok :)
2014. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Elolvastam mind a kettőtt. Itt is az van írva, hogy lehet ivartalanítani vemhes kutyát. És a második válaszoló is megnyugtatott azétt, hogy az ismerőse kutyájának sem lett semmi baja :)
2014. jún. 17. 22:04
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Menhelyen dolgoztan, és sok vemhes kutyát ivartalanítottunk. Soha semmi bajuk nem volt. Amúgy én a macskámat ivartalanítottam vemhesen (ki hitte volna h 4,5 hósan már tüzel:), és semmi baja nem lett.

A szülés sokkal jobban megviselmi, mint 10 ivartalanítás.

2014. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámat a tüzelés utolsó pillanataiban, több hét alapos szeparálás után kapta el a kan kutyánk, baleset volt, persze vemhes lett... Vemhesen kiivartalaníttattuk, nem lett semmi baja, nem borult fel semmilyen háztartása és ami a fő, nem maradt a nyakunkon egy fészekalja keverék, vagy ami még rosszabb, nem kellett elaltatni a kicsiket és nem kereste az anyakutya őket napokig, sírva...

Annyi az egész, hogy vemhes kutya kicsit (kicsit!) jobban legyengülhet a műtéttől, mert erősebben vérzik, mint a nem vemhes, de egy jó doki ezt megoldja.

2014. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalaníttassátok minél előbb! Sok doki csak félidőig szokta vállalni!

Az elhízás/lefogyás könnyen korrigálható, kevesebb/több kaját adsz neki!

A másik doki, aki nem javasolta vagy tudatlan vagy a pénzre utazik (gondolj bele mennyi pénz üthetné a marhát, ha lenne 6 kölyök, mindegyiket beoltatnád 2x, chipeztetnéd stb.!


Szóval ne várjatok, ivartalanítsd minél hamarabb!

2014. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó pillanatig lehet ivartalanítani vemhes szukát is, és hidd el sokkal jobban megviselné ennyire fiatalon egy alom felnevelése, mint a műtét. Nem is beszélve az esetleges komplikációkról szülésnél.
2014. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!