Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá, hogy ivartal...

Hogyan vegyem rá, hogy ivartalanítsuk a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Apukámnak érdekes felfogása van a témával kapcsolatban. 12 évig volt egy nőstény Malamutunk, akit ivartalanítottunk anno. Most hím kutyánk van, akin nem hajlandó elvégeztetni a beavatkozást. Ő is tudja, hogy jobb lenne az állatnak, de mégis ellene van. Nem a pénz a gond, minden oltását megkapta, chipeztetve van, minőségi tápon él, akár még adót is fizetne miatta, ha arra kerülne a sor. Egyszerűen azt mondja, hogy egy kan kutya maradjon is meg annak.. Ti értitek ezt?
2013. jan. 19. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Férfi azért..

nekünk is a családba van egy kan shih-tzu,hiába érvelek hererákkal,nyugodtabb viselkedéssel,DE HÁT AZOK A GÓLYÓI??

De olyan felháborodással mintha legalább a fejét akarnám hogy eltávolítsák.

Hiába mondom hogy neki nem fontosak a golyói mint neked,ő nem fogja érezni hiányát,nem fog megszégyenülni senki előtt mert nem lóg neki ott semmi,hajthatlanok férfiak a családba ezzel. Kivéve párom,de hát nem a mi kutyánk.

Én még puhítom őket,te is érvelj betegségekkel,meg hogy nincs haszna a golyszliknak semmi,olvasgass a kutyahererákról és mutasd meg apukádnak.

Egy idő után meg fog puhulni,reméljük párom családja is :)

2013. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek teljesen igaza van! :) A férfiak jó 85%-a nem akarja heréltetni a kutyáját. Én nő vagyok, szuka kutyám van, ivartalaníttattam. Semmiféle rossz érzést nem éreztem emiatt. Kivéve mikor kis bágyadt volt az altatás miatt, de az nem ide tartozik.. Fogalmam nincs mit érezhetnek a férfiak, amiért nem akarják kiheréltetni a kutyát.. Azt hiszik szerintem, hogy a kutyák is azzal "vagánykodnak" .. :)

Egyébként érvelj azzal, hogy mennyi betegség megelőzhető, a kutya nyugodtabb lesz, könnyebben szófogadó! :)

2013. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Hát ha be is programozzátok hogy beteg lesz a kutya akkor szép egy emberek vagytok.

A rák nem olyan mint egy nátha hogy jön megy akárki elkaphatja, ahhoz hogy kialakuljon valamit nagyon durván rosszul kell csinálni.

Vedd ki a mandulát vagy a vakbelet mert akár halálhoz is vezethetnek !

És te mégsem veszed ki pedig ismered a rizikóját.

Sőt a hitvány "kajától" előbb lehet rákot kapni.

Élőlény nem lenne már a bolygón ha csak úgy rákot lehetne kapni a semmitől.

Azért gondolhatják így mert pl. hogy nézne ki egy kakas taréj és díszes tollak nélkül?

Egy oroszlán sörény nélkül?

Egy szarvas agancs nélkül?

Egy szukánál az ivartalanítás nem annyira látszódik meg mint egy kannál.

Férfi se szeretné elveszíteni a férfiasságát, így másnak sem kívánja.

2013. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Te is férfi vagy? :D


Ki a fenét érdekel, hogy nincs a kanok lába között himbi-limbi, mert h a többi kutyát nem, az is biztos. Az emberek meg nem a kutyák herezacskóját fogják vizslatni. Ivartalanított kan kutyám van, ha kutyás közösségbe viszem, tűnik fel senkinek sem.


Az egészségügyi előnye pedig számomra vitathatatlan, ezért nem is állok le ebben a témában vitázni veled.

2013. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

22:04-es, én is azt szeretném kérdezni, hogy ugye te férfi vagy? :D

A kutya NEM úgy értékeli a heréit, mint egy férfi ember!

Ő nem tudja, hogy hogy néz ki egy oroszlán sörény nélkül! (És ez egyébként sem jó hasonlat szerintem)

Ő azt sem tudja, hogy azok mire valók. Nincs tudatában. Ösztöne van a szaporodásra, nem vágya!

Nem tudom egyszerűen jobban elmondani amit szeretnék..

Ő attól nem lesz kevesebb, maximum egészségesebb, és könnyebben kezelhető. De ő ennek sincs tudatában. Ezt mind csak mi, emberek tudjuk!

2013. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

, maximum egészségesebb, és könnyebben kezelhető."

Na, azért ez, így kijelentve nem teljesen igaz.

Viszont, akinek problémái vannak a kannal a kan mivolta miatt, akkor ivartalanítsa.

2013. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a szuka kutyusoknak meg egy vágás van a hasukon és elvárjátok, hogy ezzel együtt éljenek? Hogy vesznek így majd a nyári szezonban bikinit? :D Azért szukás gazdik ezt is vegyétek figyelembe ha ivartalanítás mellett döntötök, ha már a kan kutyák vagánykodnak a csajoknál tudjuk milyen fontos a bikinikérdése!
2013. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

o.O Ember, ha férfi vagy, ha nem, tök tévedésben élsz. A mai világban már önmagában az, hogy kimegyünk az utcára, megnöveli a rák kockázatát a PAH vegyületek miatt... ha meg nem megyünk ki, s nem is szellőztetünk, akkor meg a levegő radon koncentrációja növekszik meg, ami fokozottabb sugárzást jelent... ráadásul, az ember saját magának nem tud vegyszer mentes kaját keríteni, nemhogy a kutyájának... s még ott van a spontán genetikai mutáció... csak azért írom le ezt, hogy ha valaki mindent megtesz az egészségéért, akkor is van, hogy CSAK ÚGY kialakul a rák... ami pedig aztán áttéteket képezhet az egész szervezetben, hiába minden. Szerintem egy felelős kutyatartó így legalább a fölös, potenciálisan elrákosodható részeket eltávolíttatja, ezzel pedig megmentheti a kutyáját a korai elhalálozástól. Még ha nem is 100%, hogy a kutyának hererákja lesz, akkor is tény, hogy nincs szüksége a golyóira, nem is kötődik hozzájuk, így a meglétük inkább káros, mint hasznos. Szerintem, aki nem akar tenyészteni, az jobban teszi, ha nem hagyja meg a kutyájának ezen részeit.

Kérdező! Én is hasonló jellegű problémával küzdök, mivel anyósomék kitalálták, hogy nem biztos, hogy akarják ivartalaníttatni a mentett szuka kutyájukat, mert hogy a párom testvére akar majd tőle kiskutyát, mert hogy olyan nyugodt... o.O Igazából, már lassan kezdek belefáradni, hogy mindenről nekem kell őket felhomályosítani, miközben látszik rajtuk, hogy minimum az 50%-át annak, amit mondok, hülyeség címkével a szemétbe dobják. xD

Szerintem sorold fel rendszeresen az ivartalanítás előnyeit, aztán vagy eredményre jutsz... vagy nem... ez ilyen pasi dolog, a férfiak pedig ilyen here dolgokban elég összetartóak és együttérzőek, úgyhogy ne keseredj el, ha mégse jutsz eredményre.

2013. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Én sem ivartalanittatnék kan kutyát soha. pedig nő vagyok. Egy kan igy teljes, igy adja ki a fajtája az egyéniségét, a karakterét. Az meg, hogy hererák....na hagyjuk. Aki nem tud kezelni egy kant, az ne tartson. Ráadásul ha minden rákfenétől meg akarjuk védeni a kutyát, akkor gyakorlatilag kivehetjük mindenét, a nyálmirigytől kezdve, a hasnyálmirigyig mindent.
2013. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

3as vagyok, a 9es teljesen leírta amit akartam válaszolni :)

A kan kutya is legyen tökös mint egy férfi és ne olyan mint egy eunuk.

Tudtam hogy oda kellett volna írnom hogy nem fizikailag látszik meg hogy nincs golyója hanem hogy máshogy is viselkedik.

Mert egy kannak sokkal inkább befolyásolja a férfiassága az tulajdonságait és habitusát mint egy szukának a méhe (bár ebbe nem vagyok 100% biztos).

Természetesen elfogadom hogy bizonyos nehéz problémás eseteknél szükséges, és a kutya érdekében is javallott dolog.


8as viszont amiben egyet értünk hogy egy mentett szukát legyen az akár fajtatiszta, ne fialtassunk.

Inkább avval győzködjed hogy az ő szukájuk is lehet azért került olyan helyzetbe mert valami vadalma akart kölyköket valami hülye indokkal, ebből született meg ő, csak arra már senki nem gondolt mi lesz vele, nah ezt akarja a leendő kölyköknek is?

2013. jan. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!