Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heló. Van egy kb. fél éves...

Petra g. kérdése:

Heló. Van egy kb. fél éves németjuhász szuka kutyám. Van-e valami jó teknika pl:ülés, pacsit parancsok betanítására?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Ezeket már rég tudnia kéne. Az enyém 9 hetes és már tudja.
2014. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és a tiéd engem nem érdekel az enyém az ülést tudja a maradot tudja a feksziket tudja a labda vagy bot visszahozását tudja a lábhoz parancsot tudja csak a pacsival és a pitizéssel killódünk.Ráadásul én 11 éves vagyok és a háznál van még 3 kutya.
2014. jún. 18. 10:56
 3/15 anonim válasza:
ezt már tényleg rég kellene tudnia, de tudok neked segíteni. Írd meg privátban az e-mail címedet! Azt viszont remélem tudod, hogy türelem, türelem, türelem kell hozzá.
2014. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Az én kutyám magyar vizsla, több mint 2 éves de még most is szoktam tanítani. Az első lépés megállapitani hogy micmotiválja legjobban a kutyád, pl jutalomfalat vagy mint az enyémnek valami játék. Először az ül parancsot tanitottam meg neki, úgy hogy felé tartottam a kezem es annyira hátravittem, hogy már csak ugy latta a benne lévő játékot ha leült, ilyenkor kimondtam hogy ül és ekkor eldobtam neki a jatékat. Ezt sokszor megismételtem, amig nem ment neki. A feksziket úgy tanitottam meg neki, hogy ülő helyzetből a lábai közé raktam a játékot es ha el akarta érni le kellett feküdnie hozza, ekkor mondtam ugy a parancsot, ezutan mar könnyen megtanulta a hempergést, csak ra kellett venni hogy kövesse a kezem és én ekkor körkörösen forgatni kezdtem. Kb ezek a fontosak amiket tud, remélem segitettem :))
2014. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ja és a tiéd 9 az enyém meg 6 hónapos.
2014. jún. 18. 10:57
 6/15 A kérdező kommentje:
igen a tiéd nagyon is hasznos volt köszönöm.
2014. jún. 18. 11:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez csak egy, a sok írás közül a netről:

[link]

2014. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A pitizést mi úgy tudtuk neki megtanítani,hogy virsli volt a kezemben,leültettem,egy lépést hátra léptem ,erre ő automatikusan a hátsó lábaira állt.2 nap alatt megtanulta.sok ismétléssel.
2014. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9 HETES
2014. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

durván őszinte leszek: tele van a tököm a 8-9 hetes mindentudó kutyákkal!

nyóc ( direkt ) hetesen van először Nálad, 2-3 nap mire megszokja az új helyet, és már nem sír az anyja-alomtestvérei után. először is játszunk a kutyával, közben tanítjuk a nevére ( kutya neve-gyere ide ), jah azt majdnem kihagytam, hogy mivel nem szobatiszta, takarítunk ( mivel még le sem lehet vinni ) erősen:)

arról már nem is ejtek szót, hogy éppen átszoktatjuk más eledelre ( valszeg fosni fog ) amit majd "Mi" adni fogunk neki.

persze, közben néha motiváljuk-tanítgajuk, de inkább a kötődést erősítjük a gazdával.

szóval már el is röppent 1 hét.

tehát, már 9 hetes.

mindig vannak "ügyes" gazdik:)

aki nagyon ügyes, és bizonygatni akar, azt szívesen megnézem!

ui: 9 hetesen, még a behívás sem megy! ( persze oda-vissza megy a kutya a gazdájához, de inkább csak "félelemből", hogy nem látja a gazdit, és nem tudatosan )

2014. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!