Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 éves szuka németjuhász...

Egy 5 éves szuka németjuhász elviselne egy kölyök németjuhászt ami nem az ő kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves németjuhász szukám és lesz most egy másik csak kölyök és attól félek, hogy bántaná vagy ilyesmi. pár hónapja itt van egy másik kutyus(befogadtam) azzal nincs semmi baj(kan kutya) csak akkor ideges rá, ha elveszi a játékát vagy a kajáját..szerintetek fogja bántani?

2014. ápr. 3. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tekintve, hogy a leírásod alapján a kutyád teljesen szocializálatlan..egy idő után lehetnek problémák, igen. tegyél ellene.
2014. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
100%
Első körben a meglévőt kéne nevelni, szocializálni. Kölyköt (vagy bármilyen mást kutyát) CSAK "kész" kutya mellé hozunk, az enyém olyan 95 százalékos lehetett, mikor megjött a "kicsi", szívunk is, mint a torkosborz :)
2014. ápr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pusisz ***** válasza:
Nekem 9 éves kan németjuhász mellé hoztam bullmasztiff szuka kölyköt... (A nagy agresszív más kutyákkal...) Kicsit féltem. Két hétig csak felügyelettel találkoztak, nem engedtem, hogy bántsa, Ő is családtag és én vagyok a góré - én döntöm el ki van itt és ki nincs. Addig benn aludt a kicsi az előszobában. Mindig egy kicsit többet engedtem nekik, kicsit távolabbról figyeltem és felügyeltem... semmi gond nem volt. Biztos helyre teszi néhányszor a nagy, de nem bántja, játszik vele, szinte óvja. Elvannak, mint a befőtt. Ha elfogad Téged, mint "falkavezért" akkor a Te döntésed szent! Kitartás, türelem, nem lesz gond. :D
2014. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szocializáltatlan? Azt hittem szinte minden kutya féltékeny a kajájára vagy a játékára..amúgy nem tudunk vele mit kezdeni sajnos. vettünk tavaly nyáron egy lovat és még mindig nem békélt meg vele.. semmit nem lehet vele kezdeni..kiskorában kellett volna megnevelni, de már nem lehet vele semmit csinálni..legalábbis mi nem tudunk..:( de ha a macskámat elfogadta meg ezt a másik kutyust akkor remélem a kicsivel sem lesz gond.
2014. ápr. 5. 00:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez butaság hogy nem lehet vele mit kezdeni. Kezdd el hordani sétálni, emberek, kutyák közé. Első körben vegyél egy biztonságos szájkosarat, azzal biztonsággal ki lehet vinni, megóvja őt is a veszélytől, és ő se tud félelmében harapni. Nekem 8 éves labrador keverékem van, sajnos elrontott kutya ő is, láncon tartottuk kiskorában bizonyos okok miatt. Nagy gond nincsen vele, a kajáját félti és idegenekkel rettentően hamis. Tegnap vittem el beoltatni, hát kínlódtam vele egy sort, mert nem nagyon tudtam lefogni a fejét, hogy ne mozogjon. Nálunk a mozgással lehet jutalmazni. Ha viszem sétálni utána kezelhetőbb sokkal, szerintem a te kutyád is napi megmozgatások után másképp viselkedne. A kölyköt tényleg csak akkor vállald ha nem lesz sok a kettő kutya, főleg hogy a meglévőnek van már egy huzatja, emellett a kölyöknek extra figyelem kellene. A lóval vigyázz nekem is vannak lovak itthon. Ne nagyon engedd oda a kutyát mert az enyém is csaholt, kapkodott rájuk, a ló meg megrúgta rendesen, baleset is lehet belőle. Az eset óta kikerüli a lovat ha látja ott van, akkor inkább arrébb megy egy kört, nem bántja fél tőle, de kerítésen keresztül lehet ismertetni egymást. Csak a ló nehogy megijedjen, ezért nem érdemes kikötni, csak hogy valaki fogja a kutyát a másik oldalon a lovat és ha a ló ideges egyszerűen elengedni hadd menjen el messzebb, hadd nyugodjon le.
2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:

"Azt hittem szinte minden kutya féltékeny a kajájára vagy a játékára"


Nem :)


"amúgy nem tudunk vele mit kezdeni sajnos."


Ez így nem igaz. Nem AKARTOK vele semmit kezdeni. Ha akarnátok, akkor hordanátok napi szinten sétálni, kerestetek volna kutyasulit, vagy házhoz járó trénert, olvastatok volna könyveket, vinnétek emberek és már kutyák közé.


"semmit nem lehet vele kezdeni"


Ez sem igaz, lásd fentebb.


"kiskorában kellett volna megnevelni, de már nem lehet vele semmit csinálni."


A mostani kutyáim 8 és 10 hónaposan kerültek hozzám, az előzőt 13 évesen kezdtem el nevelni :) csak akarni kell, meg olvasni, tanulni.


"akkor remélem a kicsivel sem lesz gond."


Komolyan szeretnéd erre alapozni egy élőlény túlélését?

2014. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szoktam vinni sétálni, ha az időm engedi. Nincs vele gond, nem támad emberekre sem, soha nem harapott még meg senkit. Néha szokott olyat, hogy ha valaki nem szimpatikus vagy támadó jelleggel lép fel akkor megugatja, de egyébként nem harap és teljesen nyugodt kutya. Tegnap előtt vittem pont sétálni és volt ott egy ismerősöm a strafford terrierével. Először morgott rá aztán megszagolták egymást és utána semmi gond nem volt. Én már rengetegszer el akartam vinni kutya suliba, de nem rajtam múlt. Már két kutya kiképzővel is beszéltem csak valahogy sosem jöttek el pedig megígérték..engem nem igazán vettek komolyan..apukám pedig mindig csak azt mondta, hogy " nem kell elvadítani ezt a kutyát " nem fogja fel, hogy nem azért akartam kiképeztetni, hogy vad legyen hanem, mert kezelhetetlen néha. Meg is mondtam neki, hogy ha meg lesz a másik akkor abba ne szóljon bele. Akárki akármit mondd a ló ügyben tényleg nem lehet vele mit kezdeni.. már mindent próbáltunk.. amikor lovagolni megyek akkor is jöhet velem stb.. de nem bír magával.. igazából csak akkor csinálja ha ott vagyunk.. mikor pl nincs kint senki akkor rá se hederít, de egyből mikor kimegy valaki elkezdi brutális módon ugatni meg csattogtatja a fogait a ló lábánál..hálaistennek, hogy elég türelmes lovunk van, mert mindig csak felemeli a lábát vagy kicsit arrébb löki vagy ilyesmi..egyenlőre..csak félek, hogy egyszer megunja..egyébként " Ha akarnátok, akkor hordanátok napi szinten sétálni, kerestetek volna kutyasulit, vagy házhoz járó trénert, olvastatok volna könyveket, vinnétek emberek és már kutyák közé. " Nem írtam semmit amivel azt igazolnám, hogy nem foglalkozom a kutyával. Rengetegszer utána olvastam mit kéne csinálnom vele. Régebben elváltak a szüleim és kb 3 évet külön laktunk és nem tudtam foglalkozni a kutyával és annyira húzott pórázon, hogy véraláfutásos lett a kezem..vettem neki egy kutyahámot és most már annyira jól megy, hogy ha elengedem a pórázt akkor is jön mellettem szépen lassan. Igazából mindig ő volt az egyedüli állat és most szerintem ezt nem bírja feldolgozni, hogy hirtelen van sok másik...vagyis igazából volt egy cicám és vele együtt is aludt.


"Komolyan szeretnéd erre alapozni egy élőlény túlélését?"


Ne aggódj, soha nem engedném, hogy baja legyen a kicsinek, ha a cicát és a befogadott kutyát elfogadta és nem zavarja, hogy ott alszik mellette akkor ezt is megtudom oldani csak érdekeltek a vélemények/tapasztalatok.

2014. ápr. 7. 02:12
 8/9 Pikahamster ***** válasza:
Szerintem elfogdja csak tarsd szemmel és a kant meg különísétek el ha nagy testű ne hogy bántsa :(
2014. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pikahamster ***** válasza:
Nekem van egy Beagle kutyim 1 hónaapos korábbaa találtuk, az ágyamba alut ez nem ajánlatos mivel megszokja de 2 - 3 hónapos korábba tanitottam és most nagyon ügyes és okos :) Szerintem rendbe elesznek és nem kell szoci.. szerintem ,mert ez természetes egy kutyánál hogy félti az ételétt és a játékkát mert, a barátnömnek is ilyen . Nincs olyan hogy nem lehet betanitani !! Az igaz kölyök korába kell de most is belehet! Az én kutyám 4 éves és mindig tanulunk :)
2014. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!