Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel, "kutyaovi" ....

Szobakennel, "kutyaovi" . Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még mielőtt leoltanának párnak hogy " ne vegyek kutyát" közlöm hogy külföldön dolgozom, most foglalóztam le egy Labrador kölyök kutyust Tenyésztőnél (!!!)

Mivel hotelben lakom , és udvar van , de mivel egy nyílt hotel ezért kerítés nincs minden hol. Dísz növények, kerti tavak, faház , ilyesmik vannak és elég nagy udvar :)

Mivel a kutyusom miatt csak fél napot vállaltam a munkából, fele annyi fizetésért, nem csak úgy szeretném. De amikor dolgozom ... Fél 10 től 2 ig addig egyedül lenne heti 5 nap.

És arra gondoltam hogy vennék egy ilyen "kutya ovit"


Ezt: [link]


Vélemény ?

És hogyan szoktassam hozzá hogy ne sírjon ha elmegyek, sokat olvastam erről, de személyes tapasztalat érdekelne,kinek hogyan ment. :)

Köszi a válaszokat.



2014. jún. 18. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond a kutyaovival, a kiskutya úgyis sokat alszik. Előtte ki kell fárasztani, megpisiltetni, kakiltatni. Legjobb, ha az első pár nap maga megy be a helyére, be lehet csalogatni vmi emészthető falattal pl bikacsök, azt rágicsálva jól el lesz benn. Ha kuckósítod, jobban szeret majd bent lenni. Nekünk ugyanilyenünk volt, kiskutya elős nap kimászott belőle, szóval vagy olyat vegyél, aminek teteje van, vagy takard le.
2014. jún. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél normál boxot, ebből kimászik majd.
2014. jún. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szeintem is egy nagy boxot vegyél, ebből simán kimászik. Előtte lefárasztod, beszoktatod szépen, és nem lesz semmi gond vele. Az elején lehet sirdogál kicsit, de hamar megszokja.
2014. jún. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sírdogál akkor ne kapd fel és babusgasd. Hagyd ott és majd abba hagyja.
2014. jún. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennek a "kerítésnek" nem sok értelmét látom. Egy hónapig talán elbóklászik benne, de szerintem is jobb, ha szobakennelt veszel, már ha egyáltalán szükségét látod. A kutya elöl úgyis el kell pakolni mindent, amiben kárt tehet, vagy ami kárt tehet a kutyában, és a otthon vagy sem tudod állandóan szemmel tartani, szóval ígyis-úgyis lesz szabadon, felügyelet nélkül. Ha be szeretnéd szoktatni egy helyre, ahol időnként benn is szeretnéd tartani, kennelt vegyél, ha nem, akkor nem szükséges semmi ilyesmi és az "ovi" is feleslegessé válik ahogy megtanul kimászni belőle.


Ahhoz, hogy ne sírjon, a fokozatosság szoktatja hozzá. Az első napokban vele lehetsz, de később menj el otthonról, akár csak pár percre is, hogy megtanulja, hogy nem vesztél el, hamarosan visszajössz és pánikra semmi ok.

2014. jún. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a box, szobakennel mellett voksolok. Nagyon könnyen bele lehet szoktatni. Akár etetheted is bent, hogy jó dologgal kapcsolja össze, de csinálhatod úgy is, hogy kaja után, mikor lefekszik pihenni, akkor behívod és ott pihen bent. Mikor bent van és látod, hogy nem feszült, akkor rázárod a kennel ajtót és kész. Ha esetleg nyűgösködne, akkor nem kell vele foglalkozni, kiengedni meg nem szabad, mert akkor megszokja, hogy ha hisztizik kimehet. Szóval csak akkor engedd majd ki, ha megnyugodott. Először rövid ideig tedd csak be, aztán fokozatosan lehet növelni az időt. De semmiképp ne úgy kezdd, hogy hazaviszed és másnap már be is teszed, mert mész dolgozni. Esetleg a tenyésztővel is megbeszélheted, hogy kezdje el hozzászoktatni otthon. Bár a legtöbb tenyésztőnél ez alap.
2014. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat rendesek vagytok :)

Akkor 5-6 órás utazás miatt is inkább azt veszek !

És akkor gyakorlok vele majd :)

Köszi

2014. jún. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!