Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 év nyakörv után rászoktathat...

5 év nyakörv után rászoktatható a hámra?

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 13:27
1 2
 11/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nyakörvvel húz, akkor az esetek 99%ban hámban vontatni fog, ugyanis megsokszorozza az erőkifejtését!

Kutyasuli, kutyaoktató!!!!

2014. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Gondolod hogy nem próbáltuk nevelni?"


Tudod mit mondott erre Yoda? "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

2014. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

meg ne sértődj,de hidd el,hogy akkor nem jól fogtatok hozzá.

a kutyának "meg kell értenie" mit szeretnél tőle és akkor meg is teszi.

akik irták előttem,hogy kábé 1 hét....azoknak mind igazuk volt.

nyugodtan lehet szakemberhez fordulni-ha nem megy.

nem szégyen.

sőt,sok okosságot tanulsz majd tőle te is ami a későbbiekben hasznos lesz.

sok sikert.

2014. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kutyára aggathatsz bármit, ha húz, akkor húzni is fog. Egy módszer van, ami hatásos, a tanítás!

A kutyaoktatás első, legfőbb pontja, ráébreszteni, a gazdi a főnök és nem ő!

Rám bízott már ismerős olyan hatalmas méretű dobermannt, aki Frakk módjára sétáltatta a gazdit. Két hónapi kemény munka, mindkét tenyeremet feltörte a póráz, de a végén egy fegyelmezett, és tündéri kutyát kaptak vissza. Természetesen minden erőszakos módszert elítélek! Ezért voltak nekem hólyagjaim, neki pedig semmi :-)

Három hétig hadakoztam vele, hogy leszokjon a húzásról, majd következtek, az alap feladatok. Akkor 1,5 éves volt a kutya. De lényegében semmit nem tudott.

Póráz nélkül, ezek egy hét után kitűnően mentek, később pórázzal is. Megtanult ülni, feküdni, kúszni, autóban, bkv-n közlekedni. Egy valami nem sikerült, a labdamániájáról, nem lehetett leszoktatni. Ha meglátott egy teniszlabdát, teljesen begerjedt. (nem csoda, valószínű élete első 1,5 évében ez volt az egyetlen pozitív élmény az életében)

Miután megtanítottam a kutyát mindenre, következtek a gazdik :-)

2014. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!