Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek ilyen...

Szerintetek mit tegyek ilyen helyzetben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A mellettünk lévő lépcsőházban lakik egy alkoholista ember, egész nap tök részeg, és most valaki rásózott egy kiskutyát. Az erkélyen tartja egy dobozban, egyik nap láttam, hogy kidob neki egy darab húst, gyakran ordítozik a kutyával, elképzelhető hogy veri is. Az első emeleten lakik, szóval könnyen letudnám emelni a dobozt az erkélyről, mivel szinte egész nap kocsmázik az illető. Ti mit tennétek? Szerintetek ellopjam a kutyát? Valamit feltétlen szeretnék tenni, mert nekem is van két kutyám, és imádom az állatokat, szóval nem tudom nézni, hogy szenved szegényke.
2010. jan. 3. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A területileg illetékes jegyzőnél tehetsz panaszt a tartási körülményekre, a jegyzőnek joga van hivatalosan elkoboztatni a kutyát. Aztán beviszik a gyepire, Te pedig onnan kihozhatod, örökbe fogadhatod. Ez a legtisztább és legális módja. Ha ellopod a kutyust, azzal magad is bajba sodorhatod. Mentsd meg a kutyust, de szerintem elsősorban legális keretek között tedd. Így nem rontod az állatvédelemről kialakult közvéleményt, amit sajnos a radikalizmus sokszor negatív irányba terel, szerintem ebben a formában ez példamutató eljárás lenne. De fontos, hogy bizonyítani is tudd, amit állítasz arról az emberről, különben nem fognak tenni semmit.

Remélem segíthettem.

2010. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
hát ha tényleg úgy gondolod hogy a kutyának rossz sora van akkor simán vedd el tőle!de ha csak az illetővel nem v kibékülve akkor hagyd ott a kutyut mert nekik nagy erejük v az ilyen emberek jóvátevésével!csak ahhoz idő kell nekik h belopják őket a szivükbe!
2010. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
adj neki pénzt,mindjuk egy 2 ezerest,vagy vigyél neki piát és kérd el.tuti odaadja!amúgy milyen a kutya?
2010. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom a fajtáját, szerintem keverék.

És köszönöm szépen. :)

2010. jan. 3. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy vannak ilyen emberek. Kérd, vagy egyszerűen vedd el azt a kutyát!
2010. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!