Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a kutyasulit?

Figyelt kérdés

Én is meg tudok tanítani a kutyámnak mindent, úgyhogy nem ezért kell, de szocializálni muszáj, azt nem tudom falun megoldani. Itt nincs kutyasétáltató társaság.

Ovi nincs.


2014. jún. 19. 15:08
 1/4 anonim válasza:
Nekünk azt mondták 4-5 hónapos korban érdemes elkezdeni. Amstaffunk van, de nem tudom függ-e a fajtától.
2014. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is amstaffom van :)
2014. jún. 19. 15:15
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:

HA ugy vesszük, hogy konkrétan suli, akkor 4-5 hónaposan, De a szocializációs időszak a kutyáknál 2-6 hónap. Ez az a periódus, amikor elkezdenek elmászkálni az anyjuk mellől, és tapasztalatokat szereznek. Azok az ingerek, amik ebben a periódusban érik, berögzülnek, és később már át kell "nevelni" a kutyát, hogy ezeken változtassunk. Mivel ált. 7-8 hósan már kezdenek ivaréretté válni, a szocializációs korszak lezárul, ami persze nem azt jelenti, hogy nem lehet szocializálni, viszont sokkal kevésbé formálható a kutya. Egy jól szocializált 5 éves kutyát bármikor meg lehet tanítani ülni, mivel egész életükben tanulnak, viszont nagyon nehéz szocializálni egy olyan kutyát, aki bár tud ülni és trükköket, de nem volt kint soha az utcán.

Ezt tudnod kell erről a periódusról. A tanácsom az, hogy minnél előbb kezd el a szocializálását, és közben gyúrj rá az alapengedelmességi ismeretekre, mert kamaszkorban tudnod kell mi a teendőd, akkor is, ha nem suliban vagytok.

2014. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A tanítás nem gond, volt már bullmacim, most egy idős cane corsóm van, mellé vettük az amstaffot.

Amikor a bm volt és a cc kicsi volt, akkor panelban laktunk, könnyű volt a szocializáció. Most is (ha megvannak az oltásai) bemegyünk majd a városba ismerkedni hetente 2-3-szor.

Akkor az elég lesz a suli mellett?

Meg nem tudom, mennyit számít, hogy egy kutyával van együtt.

2014. jún. 20. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!