Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám játék közben indokolatl...

Kutyám játék közben indokolatlanul szaglázni kezd. Miért?

Figyelt kérdés
Oké persze természetes hogy a kutya szaglászik azzal nincs is baj. De az enyém örökké akkor kezd el intenziven körbeszaglászni miután elkapta az eldobott labdát szájában tartja és nagy hévvel szaglászik legyen bárhol. otthon ,kint, új környezetben. Baromi idegesitő mikor 50 méterröl kiabálni kell rá hogy hozzá már a labdát ha nemszólok ra megvárat van hogy fél percig is. Alapbol azzal nincs gond hogy visszahozza sose volt a probléma az hogy mielőtt hozná leáll világtalanul szaglászni akár egy teljesen steril helyen is :/ próbáltam rákeresni angolul is de semmi konkrét találat. valaki valami ötlet?

2014. jún. 20. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez mindig ugyanazzal a játékkal történik?

nem lehet, hogy olyan anyagból készült a játék, aminek érzi a szagát?

nekem legalábbis ez az első ötletem

2014. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Labdázás előtt legyen lehetősége megszaglászni a területet. ne kiabálj, hogy hozza vissza, hanem ajánlj fel egy másik labdát, ha visszahozza az elsőt.
2014. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
úgy érzem elég érthetően sőt kétszer is leirtam hogy azzal nincs gondom hogy nehozná vissza de mielőtt hozzná a környéken ahol elkapta a labdát elkezd makacsul szaglászni. mindegy mit dobok 6 labdát dobálok felválltva vagy frisbeet (kaucsukbol készült) . ugyanugy szaglászik a frisbeenel is csak azt leteszi és úgy szaglászik körbe míg a labdát a szájában tartja. arra is gondoltam már hogy lenne olyan ostoba hogy keresi azt ami a szájában van ? de ezt gyakorlatilag a frisbe kizárja mert annál is szaglászik :/
2014. jún. 20. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyad van?

Tul eros lehet a vadaszosztone.

Amit eldobtal es o elkap, az szamara egy preda...egy kis allat, amit levadaszik most eppen. Az en stasffbullom is ilyen, es olyan intenziven szimatol jatek kozben is, hogy mar bevallom idegesit, de megfigyeltem. Vadaszik. Meg mozdulatlanul be is all gyakran, " allja a vadat". Regen vadaszatra is hasznaltak...elojott benne az osi oszton.

2014. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Kan, és érzi a szukákat?
2014. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát ponthogy nemvadászkutya . mert terelő kutya . fajtiszta border collie és szuka szóval se vadat se szukát nemérez :S
2014. jún. 23. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:
figyelemzavaros?
2014. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég érdekes a számára. Ahogy a labdázás sem. Neki a szaglászás akkor fontosabb, mint visszavinni az eldobott tárgyat, hogy újra futhasson utána.
2014. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bár így lenne csakhogy naphosszat hordozza a labdát mindenki után otthon is, leteszi elém és vár hogy elrugjam eldobjam. Ha meglátja a labdát semmi más nemérdekli még a kaja sem :S
2014. jún. 24. 16:25
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:

Amúgy játék előtt, közben van lehetősége szaglászni. Előtte engeded, hogy felfedezze a környéket?

Ha labdamániás, akkor próbáld 2 labdával. Mikor az egyiket felvette, mutasd a másikat, és mikor a közzeledbe ér, dob el azt neki.

2014. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!