Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a 7hetes kicsi...

Mivel etessem a 7hetes kicsi csivavamat?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk el egy nenitol, van torzskonyve,feregtelenitve van es mar meg van az elso oltasa (mielott valaki elkezdene osztani az eszt,hogy felelotlenseg ,gondoltam ezt is leirom).

"Allitolag" a kiskutya mindent megeszik de leginkabb a csirkehusit.

Ez tuti kamu mert ment is a hasa szegenynek meg tegnap,aztan adtunk neki szaraz kutyakajat es ma reggel mar normalis volt szeklete:D viszont nem nagyon akarja megenni kert kemeny neki. Mit csinaljak? Aztassam be ? Es ha igen hogyan? Vagy mit adjak neki enni/inni?:( (bunko valaszokra nem vagyok kivancsi! )



2014. jún. 21. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok vészmadár vagy bunkó lenni, de 7 hetes kutyának tutira nem lehet törzskönyve. Hacsak nem hamisítvány. Sokszor a törzskönyves, kennelből való kutyusok gazdáinak is heteket kell várni a törzskönyv érkezéséig.

Első körben beszélnék egy orvossal, hogy nézze meg, nincs-e valami baja - amúgy is vinned kéne, mert 8 hetesen is kapnak oltást, és akkor megbeszélhetitek az oltási programot. Száraz tápot adjatok neki, kölyköknek valót, pl Brit, Brit Care, Josera, Pro Plan. Emberi ételt ne adjatok neki, mert menni fog a hasa, ahogy te is írtad. A száraz tápot áztassátok be egy kicsit vízben, attól puhább lesz. Nekünk az orvos azt javasolta, hogy forró vízbe áztassuk a tápot. És kapjon egy chipet is, ugyanis az kötelező. Ha elveszne, a regisztrált chip alapján vissza tudják juttatni hozzád.(mert azt nem írtad, hogy van neki)

2014. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőnél mit evett? A környezetváltozástól is mehet a hasa, csak figyelj rá, egy ilyen apró kutyus hamar kiszáradhat. Egy jó minőségű kutyatápot (kölyöknek valót) válassz ki, és azt add neki leöntve egy pici vízzel, vagy kefir, joghurt mehet rá. Akkor biztos szívesebben eszi meg.
2014. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te valamit nagyon félreértettél! Tuti, hogy nincs törzskönyve! Mi van ráírva arra a "törzskönyve"? Amúgy meg kistestű kutyáknak készült prémium kölyöktáppal kell etetni.


PL ezzel: [link]

2014. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

TÖRVÉNYBEN van iktatva hogy a kölyköket 8hetes korátol hamarabb nem lehet elválasztani az anyjátol.

És én se értem milyen törzskönyve lehet így.

2014. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tuti nincs torzskonyve vagy ha van, akkor hamis. Vagy lehet TK-s szaporito :S jo lesz a szaraz, par napig normalis, ha nem kemeny a kakija.
2014. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy mi van ráírva a törzskönyvére, mert szerintem is az oltási könyvvel keveri. Manapság ritka, hogy 7 hetes koruk előtt megérkezzenek a származási lapok, na meg ha valaki erre áldoz, az úgyse adja oda a kiskutyát ilyen fiatalon az új gazdinak.
2014. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hat ez tenyleg nem torzskonyv hanem oltasi konyv

Az van rairva hogy "kisallat egeszsegugyi konyv"

Gondolom akkor ez az oltasi konyve?! Soha nem volt meg kutyam ugyhogy annyira nem ertek hozza :(

A talkajaba tettem vizet amitol puhabb lett picit es megette kb fel perc alatt

Jovoheten visszuk oltani.

Azt mondta akitol vettuk a kutyat, hogy 3honapos korig vagy addig amig nincs meg 3 oltasa addig nem lehet a kuyaba chipet rakni:S

2014. jún. 21. 13:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezzel akarta elfedni, hogy ő eleve oda se adhatta volna chi nélkül!
2014. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, az az oltási könyve. Egy törzskönyv teljesen másképp néz ki, de akkor legalább ez megvan neki.
2014. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előfordul kezdő kutyatartókkal :/

figylja kicsire , és vizsgáltassatok ki minden lehetséges betegséget, sajnos a szaporítok az öröklödös betegségekkel nem foglalkoznak...és addig ki se viheted sétálni max a házelé elvégezni a dolgát, amíg nincs meg az összes oltása

ha így megeszi akkor ez jó, ahogy nő úgy szoktathatod rendes tápra

2014. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!