Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya szétrágja az ajtókeret...

A kutya szétrágja az ajtókereteket, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Már jó öreg kutya 10 éves körüli, és állandóan amikor valamitől megijed be akar jönni a házba...minden áron.


Kertes házban lakunk, és ha valamitől megijed akkor megy és kaparja, rágja az ajtót...


Amikor elmegyünk itthonról akkor mégrosszabb, mostmár ugy szétrágta az ajtókeretet, hogy már az 5cm-es oldalú keretből már csak 1 cm maradt :D ....


Megtanitani meg nem birom, mert olyan öreg hogy dolgokat fel sem fog... néhamár azt se tudja hol a háza ..

Elaltatni meg ilyesmik nem akarom mert nagyon szeretem 10 évet lehuztam vele ...ezt a szétrágos dolgot meg fél éve kezdte el ... de mostmár azért zavaró


Szoval nincs esetleg valami amit a kutya nem szeret vagy nézzek fém ajtó után ?

Megkötve sose volt, attól félek ha megkötöm akkor valahogy megfullad vagy nemtudom...


A válaszokat előre is köszönöm... :D



2014. jún. 21. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

amikor otthonvagytok és megijed engedjétek be egy kicst hátha megnyukszik, am rakjatok oda lufokat

de nemértem hogy nem lehetne egy 10 éves kutyát tanítani

2014. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt a helyzet, csak kölyök kutyussal. Mindent megrágott..

Befújtuk ecettel a holmikat, többé hozzá se nyúlt. Egy próbát szerintem megér. :)

2014. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Az egyetlen megoldás ha elaltattatod egy állatorvossal, sajnálom :(
2014. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
#3 Nálad is ez a megoldás lenne a legjobb választás. De én egyáltalán nem sajnálnám.
2014. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi ÉRTELMES válaszokat ... :D


Az 1.válszolonak : ez a beengedéses dolog nem a legjobb dolog... szerintem itt rontottuk el , mert itt van nem messze mellettünk a lőtér és kicsiként beengedtük .. szerintem ott rögzült be a dolog , csak mostmár ha felhőt lát az égen már kaparja az ajtót, ha a szomszéd hangosabban szerel màr fél...


Azt az ecetes dolgot kiprobálom.. már egyszer probáltam hogy beborsoztam az ajtókeretet.. de nem használt :D

2014. jún. 21. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutyád idős. Ahogy idősödnek, egyre jobban érzékenyek a zajokra, viharra. Ha pánikol, akkor kenhetsz te az ajtófélfára bármit.
2014. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
akkor ha nemszeretnéd beengedni menj ki hozzá te, tényleg nem fiatal kutyus, biztos örülne ha nem egyedül kellene félni, tényleg ott ronthattátok el hogy akkor beengedtétek, de mostmár mind1,vagy az ajtó mellé rakjátok a házát, amit csináljatok minél hangszigeteltebbé, és biztonságossá
2014. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sokáig voltam kutyakiképző és tenyésztő! Erről most nem szeretnék írni, mert már a régen volt! Viszont acél ajtót homlokzatra kitenni nem javasolok a hőhíd és a hőszigetelés gyengesége miatt! Jelenleegi szakmám miatt bátorkodtam kitérni erre.

A kutyust pedig csupán szeresd és ha tudod tedd kennelbe, amikor nem tartózkodtok otthon!


Aki meg elaltatná ezért, nos véleményem szerint őt kell nagyon sajnálni! De elnézést, amennyiben megbántottam bárkit is.

2014. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!