Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne célszerűbb?

Melyik fajta lenne célszerűbb?

Figyelt kérdés

Van már egy kutyám,egy keverék,de szeretnék venni még egyet.Az oka,mert éjszaka egyre nyugtalanabbul szoktam aludni.Sajnos az egyik szomszédom és a jó haverjai nem elég megbízhatóak,szépen fogalmazva.Mindig azt hiszem hogy egyszer majd betörnek hozzám.Képesek lennének rá.Olyan kutyát szeretnék amitől tudom hogy biztonságban érzem magam,és nyugodtan tudok aludni anélkül hogy ilyen rémes gondolataim lennének.Olyan kutya kell ami eltűri/elviseli a teheneket,lovat,birkákat,és a szárnyasokat.A mostani jagdterrier x tacskó keverékem nagyon jól megvan velük.Ezek a fajták közül szerintetek melyik lenne alkalmasabb a célra?

Dobermann,rottweiler,németjuhász,kuvasz???

Melyiket ajánlanátok?(Írjatok fajtát is)



2014. jún. 22. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik fajta elviseli ezeket az állatokat ha már kiskorátol szoktatod hozzájuk

Esetleg puli, komondor, valamilyen juhászkutya

2014. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz nagyon jó házőrző, de meg is kell nevelni. Bár minden kutyát nevelni kell. :)
2014. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Kuvaszt es nem nagyon ajánlom,mert 6-7 éves korában behülyül.Az én tacskó keverékem nagyon jól kijön a németjuhászokkal,akik nagyon jók ilyen célre.Én németjuhászt ajánlok.
2014. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz csak akkor "hülyül be", ha nincs rendesen foglalkozva vele, nincsenek kielégítve az igényei. De ez alapvetően minden kutyára igaz.
2014. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak igaza van.A kuvasz csak akkor hülyül be ha láncra verik és nem foglalkoznak vele rendesen és eleget.Nem szocializálják és nem tanítsák.Az utcába is egy ember azért vitette el a sintérrel a kuvaszait.Aztán mindenki ezt terjeszti a kuvaszokról hogy bolondok lesznek öreg korukra mikor ez nagy hülyeség.Csak arra voltam kíváncsi hogy melyik lenne az a kutya a legjobb ami megtűri a haszonállatokat és jól őrzi a házat.
2014. jún. 22. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a kuvaszt ajánlom, nekem egy idősebb jagdommal él együtt. Dobermannom is volt azok is jó kutyák. Rottweiler a barátomnak és öcsémnek van. Mindegyik jó házőrző, de a pásztorkutyák többsége is, volt kaukázusim és sarplaninacom is. Lényeg az, hogy a kutyákkal foglalkozni kell, különben a falkavezérségre törhetnek és ez se a gazdának, se a kutyának nem jó. Én speciel a pásztorkutyákat jobban kedvelem, de az említett őrző-védő kutyák is jók. Német juhászt nem kedvelem, túl szolgalelkű nekem. Persze lehet az is, hogy nem láttam még nekem tetsző egyéniséget köztük.
2014. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha tényleg fel vagy készülve a tartására,és leginkább a nevelésére, akkor pl. Komondor. Ha biztosítani tudod a benti tartást, akkor dobberman vagy roti....előző a szőre miatt, utóbbi pedig a gazdafüggőség miatt. Ami nagyon fontos, hogy csak megbízható tenyésztőtöl vegyél ilyen fajtákat. Ha nincs annyi pénzed, akkor fajtamentés, vagy keverék.
2014. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!