Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy nincs hozzám...

Létezik, hogy nincs hozzám teljesen illő fajta?

Figyelt kérdés

2 és fél éve folyamatos látogatója vagyok a kiállításoknak, érdeklődök, interneten informálódok. Szinte az összes fajtát ismeres, el tudom mondani a legtöbb tulajdonságait, van- e tenyésztő az országban, a betegségeiket... de nem találtam meg majdnem 3 év alatt azt a fajtát, ami tényleg illene hozzám. Már pici korom óta nagy álmom volt, hogy törzskönyves kutyám lesz, kiállításokra járunk, imádom ezt a világot.


De létezik ilyen, vagy csak nekem vannak túl magas elvárásaim?


2014. jún. 19. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
* vagy nem illek teljesen egy fajtához sem?
2014. jún. 19. 15:23
 2/7 anonim ***** válasza:

Mik az elvárásaid?

Lehet túl magasra tetted a mércét.

2014. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Menhely. Ott vannak a legszebb kutyák,és még nem is lesznek betegek.
2014. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem illőség dolga. Egyszerűen nem kerültél még a közelébe egyik fajtának sem, hogy ne csak a leírásokból ismerd meg a kutyát . Személyesen kellene néhány fajtát ismerned .
2014. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3.!

Neked ez kimaradt: "Már pici korom óta nagy álmom volt, hogy törzskönyves kutyám lesz, kiállításokra járunk, imádom ezt a világot."

2014. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez olyan, mint a házasság. :) Hiába Ő a nagy Ő, attól még lehet, hogy horkol, vagy utálja a kedvenc filmedet, vagy folyton elfelejt lábat törölni, vagy összeszőrözi a kanapét, vagy szétrágja az előszobabútort... de ezt normálisan is meg lehet beszélni, alkalmazkodni is lehet és kell is.

A kutya jó eséllyel olyan lesz, amilyenné neveled. Téged is megváltoztat a kutya. Persze a "hozott anyag"-ot nem tudod teljesen elnyomni, nem mindegy, hogy huskyt veszel vagy bulldogot, de "problémás" fajtából is lehet normális, kedves kutyát csinálni, és társasági kutyát is úgy el lehet b*ni, hogy Assisi Szent Ferenc is legszívesebben a falhoz vágná...


Nincs azzal semmi gond, hogy törzskönyves kutyát akarsz, kiállításozni akarsz vele. Törődj bele, hogy bármennyire vágysz is egy adott fajtára, megalkuvással fog járni. Én pl. már kiskorom óta akartam kuvaszt, lett is, most tele a lakás és az összes ruha kutyaszőrrel, a kert gödrökkel, szétrágott locsolócsövekkel, és néha kiüvöltöm a tüdőmet séta közben, mert máshogy értelmezi a behívás alapjait, mint én, mégsem bántam meg. Ettől még újra ezt a fajtát választanám, mert tudom, hogy ez illik legjobban hozzám, max. a világ még nem érett meg ennek a befogadására. ;)

2014. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tégy minket próbára, mit várnál a kutyádtól?

egyébként simán lehet, hogy kiállításon nem találkoztál az igazival, sok fajta van, aminek a show vonala tulajdonságaiban messze eltávolodott a használati vonaltól. és persze az is lehet, hogy egy FCI által nem elismert fajta az igazi, vagy éppen még "fel sem találták" :)

2014. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!