Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek tart az ilyen ember kutyát?

Minek tart az ilyen ember kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy kolleganőm, még egy éve sincs, hogy örökbefogadtak egy kutyust a párjával.

Az egy dolog, hogy panelben laknak, persze, sokan tartanak ott is kutyát. De ez a nő...

Múltkor arról beszélgettek benn, hogy ki mennyi időre szokta levinni a kutyát (én csak hallgattam, nekem cicám van). Egyik kolleganőm épp panaszkodott, hogy a férje megint csak 20 percre vitte le a kutyájukat, pedig neki még akkor is lelkifurdalása van, ha csak 3/4 órára tudja kivinni. Nekik francia bulldogjuk van.

Másik kolleganőm másfél órákra viszi ki a két kutyát, neki két pitbullja van.

Harmadik kolleganőmnek bolognese-e van, ő 3/4 órákra viszi ki.

Ez a nő meg (amúgy is van egy olyan beszédstílusa, hogy kinyílik az ember zsebében a bicska) nyomkodja a telefonját, nincs benne a beszélgetésben, de egyszer csak odaböfögi: Minek ennyi ideig sétáltatni? Én kétszer 15 perc alatt megoldom.

Persze erre mindenki elhallgatott meg csak néztek. Egyik csaj megkérdezte: Neked minek van kutyád egyáltalán?

A nő nem válaszolt, eltette a telefont és sértődve kiment a raktárba.

Ebben az a legszebb, hogy előtte pár nappal fejtette ki, hogy náluk a kutya nem mehet be a hálószobába, a konyhába meg a fürdőszobába. Az állatka tartózkodhat az előszobában meg a nappaliban, ami olyan 25 négyzetméter.

Kistestű, tacskószerű kiskutya, de teljesen felháborodtam/tunk... Ti hogy gondoljátok? Túlreagáltuk?


2014. jún. 22. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem reagáltátok túl. Ennyi idő nem elég kistestű kutyának. Westienk van, mi úgy oldjuk meg, hogy este sétál olyan 30-40 percet, délután meg - időjárástól és a kutya kedvétől függően - 15-20 percet. Mivel egy kistestű kutyának ennyi nem elég, kisebb a hólyagjuk, nehezebben tartják vissza, így több sétát igényelnek.
2014. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem...értesíteni kellene a menhelyet ahonnan befogadták, hogy menjenek ellenőrizzék a körülményeket, hogy a szerződésben foglaltak teljesülnek e
2014. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem árulta el, honnan fogadták örökbe, akkor sem, mikor megkérdeztük "na és honnan költözött hozzátok".

Az volt a válasz, hogy "nem mindegy?" (a bicskanyitogató stílus)

2014. jún. 22. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg elég kevés. Minden kutyának szüksége van megfelelő időnyi mozgásra, játékra és szocializációra, hogy kiegyensúlyozott, és boldog eb lehessen. A leírtak alapján ez itt nem igazán teljesül...
2014. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva, azért tartanak az ilyen emberek kutyát, mert cuki... Viszont sajnos egyáltalán nem értenek hozzá, el kell nekik magyarázni, hogy a kutya is élőlény, és ahogy tartja azzal kínozza szegényt.
2014. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor mégsem mi reagáltuk túl :)

Megpróbálok beszélni a csajjal, csak az a baj, hogy azt hiszi, ő mindig mindent jobban tud, minden úgy jó, ahogy ő csinálja, meg nem is szeretem őt, inkább kerülöm...

Vaaaagy beszélek olyannal, aki jóban van vele, hátha ő fel tudja világosítani.

2014. jún. 22. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!