Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának combcsonttól nem...

Kutyának combcsonttól nem lesz baja, ha nyersen kapja? Mert ma azt adtam neki.

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen idős a kutyulid?


Ha kicsi ( 6-9 hetes ) ne add neki, és a sertés húst kerüld el ilyen idős korban, de ha mégis sertés húst adsz neki, főzd meg feltétlenül, mert bélfertőzést kap, sok sikert!

2014. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyers sertéshúst/csontot soha ne adj neki, mert a nyers sertéstől egy csomó súlyos, akár halálos betegséget kaphat.

Nyers marhacsontot lehet adni, de figyelj rá, hogy ne törjön le belőle túl nagy darabokat, mert megállhat a hasában, ha nem szokta meg. Ha láthatólag fájna a hasa, szorulása lenne, hányna, akkor gyorsan vidd állatorvoshoz.

Baromficsontot egyáltalán ne adj neki, se főzve, se nyersen, mert a csöves csontok (pl. combcsont) szilánkosra törnek, és szétszurkálhatják a gyomrát, beleit.

2014. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csirke csont nem sertés!

És 11 hónapos a kutya

2014. jún. 23. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármitől lehet baja bármikor, de alapvetően a nyers csonttól kevésbé, mint a főttől. Én is szoktam csirkecombot adni nekik, csak forrázom.
2014. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a biztos ha megfőzöd neki, én is úgy csinálom a 2 Amstaffomnak
2014. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Főzve még jobban megkeményedik és szilánkosra törik,tehát úgy biztos nem jó.
2014. jún. 23. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Főtt csirkecsontot SEMMIKÉPP! Pont hogy az törik élesre, a főzéstől megváltozik a szerkezete.

Nyerset se nagyon, ha nem muszáj! Lehet, hogy nem lesz tőle baja 100 alkalommal, de 101-edszerre meg lehet, hogy belepusztul...

2014. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
BAja feltétlen nem lesz neki de a fogainak nem, tesz jót ha még kölyök.
2014. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!