Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hat az Advantix?

Miért nem hat az Advantix?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteken találtam egy bolhát a kutyámon. Elmentem, vettem Advantix bolhaírtót az állatdokinál és rányomtam. Szépen be is ivódott a bőrébe. (9 éves a kutyám, 3 havonta nyomok rá ilyesmit, szóval nem a szakszerűtlenségem lehet a gond). Azóta már kedd van, de a kutya még mindig vakarózik, rázza a fejét a bolháktól.

Miért nem hat a szer?



2014. jún. 24. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Bolhás kutyát mindig lefürdetünk bolhairtóval. Utána jöhet a spoton. Az a bolha purcan ki, amelyik eszik. Ha sok bolha van, nem egy időben szívnak vért.

Az a baj, csak3 havonta nyomsz rá "ilyesmit".

2014. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Azt mondta a doki, hogy spot on előtt és után 2 nappal nem szabad fürödnie. Kb 4 éve volt utoljára bolhás, azóta nem.

Sok bolha nincs rajta. Azt az egyet láttam konkrétan pénteken, azóta folyton keresgélem rajta, de egyet sem találok (kis testű törpe snaci, szóval nem nagy felület :).

Okés, ha nem egyszerre döglenek ki belőle, de már 4 nap alatt azért csak megéhezhetett az a pár, ami rajta van. :)

Kosarát kimostam, környezetét felmostam, mindent kiporszívóztam, szőnyegek kimosva... stb.

Milyen trükk lehet még, hogy ne vakarózzon?

Bár ma már inkább a fejét rázza többet, mint hogy vakarózna.

2014. jún. 24. 22:38
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Biztos, hogy él még benne, nem csak a csípést vakarja?

A szavatossága nem járt még le? (az advantixé, nem a bolháé)

2014. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, h él-e még benne vagy csak a csípést vakarja. Azt nem látom. Csípés helyet sem látok sehol, hogy piros lenne vagy valami. De elég sűrű a szőre, nehéz végignézegetni.

Szavatosságot nem néztem, de az állatorvostól vettem pénteken és utána egyből rá is nyomtam. Csak nem árul lejártat.

2014. jún. 24. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha egyet találtál, az már elpusztult.Annyit megpróbálhatsz, langyos vízzel megfürdeted a kutyát, és közben egy sűrű fésűvel átfésülöd. Ha van benne bolha, megtalálod.

Amelyik kutya nincs a bolhához szokva,az egytől is rettentően tud vakaródzni.

A környezetét fújd be Neostomosannal.

Ha a fülét vakarja inkább,vagy rázza a fejét, talán már nincs is bolha, hanem lehet akár bűzmirigy gond is.

2014. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a fejét rázza, nem hiszem, hogy bolhás lenne, inkább a fülével lehet gond (fülgyulladás). Amúgy meg, ha bolhás a kutyád, akkor őt hiába kezeled, újrafertőződhet. A fekhelyét, környezetét is kezelni kell, úgy ér valamit a dolog.


Amúgy az advantixot havonta kell használni, mert csak egy hónapig véd.

2014. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat. A fekhelyét, környezetét, mindent lefertőtlenítettem, befújtam még aznap.

A fejét azóta rázza, hogy volt benne bolha és még most is vakarózik. Megfürdettem tegnap, át is fésültem, de bolhát nem találtam.

A füle tiszta. Kutyakozmetikustól tanult módszerrel (egy érfogóba csavartam vattát) kipucoltam a fülét kutyáknak való fültisztítóval, de teljesen tiszta. Semmi színe nem lett a vattának.

Visszamegyek azért vele az állatdokihoz, nézze meg ő is, meg veszek rá Frontline Combot, mert legtöbbször azt szoktam rá használni és eddig az jobban bevált.

Most figyelgetem. Hol vakarózik, hol rázza a fejét, szóval szerintem biztos, h valami élősködő lehet.

A bűzmirigyét 3 havonta kinyomja a kozmetikus, 2 hete voltam vele nála pont, úgyhogy azzal nem lehet baj.

Na, mind1. Meglátjuk mi lesz. Találok majd valami megoldást.

Köszönöm szépen.

2014. jún. 25. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!