Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A láncos vagy a szövet felveze...

A láncos vagy a szövet felvezető nyakörv jobb?

Figyelt kérdés
Kuvasznak szeretném, a szövet fehér lenne.A póráz milyen színű legyen hozzá szerintetek? (Szukának)
2014. jún. 25. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy kuvasznak, azaz egy nagytestű magyar fajtának igenis lánc legyen a nyakában. Illik hozzá. Színben nem tudok segíteni
2014. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Mindkettő jó. Szövetből is van olyan, ami egyben van a nyakörv és a póráz, kb. 1 cm vastag, fojtó a vége. Ha normális a kutya, ezzel simán meg lehet fogni, ahogy a kutya is megáll/szépen megy, lazul vissza azonnal.

Akinek keményebb kutyája van, az egysoros fém fojtót tesz rá, és ehhez kapcsolja a pórázt.

Póráz színek, amiket szoktam látni a fehér, fekete, nemzeti színű (kinek mi tetszik).

A göndör szőr között úgyis elbújik a nyakörv rész, ha valami hupilila/jajjrózsaszín izét raknál rá, az virítana ki, de a fehér perlon/fém fojtó jól áll rajta.

2014. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A félvezető az a félfojtó akar lenni? Ha igen, akkor egyik sem, sem a lánc, sem a szövet. Szerintem sok értelme nincs. Akkor már vagy legyen rendes fojtó, vagy sima szövet nyakörv (vagy bőr).


Én személy szerint az egysoros fojtót szeretem legjobban. Az a legpraktikusabb.

2014. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
100%

Egy kuvaszt meg is kell tartani vele. Mindenképp ringlánc.

A póráz meg fehér.

Anno egyik boldogult tanítómesterem mondása jut mindig eszembe:

"A felvezetőpóráz láthatatlan legyen, olvadjon bele a kutya színébe. A bíró arra kíváncsi, hogy milyen szép kutyád van, nem arra, hogy milyen szép pórázt tudtál neki venni."

2014. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!