Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és milyen sorrendben...

Hogyan és milyen sorrendben érdemes tanítanom a kutyusomat? :

Figyelt kérdés

Ezeket szeretném neki megtanítani.:

1 ül

2 fekszik

3 áll

4 lábhoz

5 marad

+ ajnljatok hogy mit érdemes.

Gondolom mindegyoknek megvan hogy hogyan kell tanítani. Légyszíves írjátok le.


2014. jún. 26. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
6.figyel 7,hozzám 8,hangot, 9,előre. 10,csibész, 11.áll (küllem kiállításon)
2014. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a sorrend jó és ha ezek mennek neki,akkor jöhetnek a nehezebbek. :) sok sikert! :D
2014. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én így tanítottam sorrendben:gyere, ül, fekszik, marad, pacsi, forog, körbe, érint, pitizés
2014. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. És hogyan tanítsam meg pl. A pacsit?
2014. jún. 26. 09:36
 5/9 makosbuktaa válasza:

A pacsit nem én tanítottam a kutyusomnak, de nagyjából tudom, hogyan kell. Ültesd le, mondd jeki, hogy maradjon ott. Forditsd tenyérrel felfelé a kezed és tegyél bele egy jutalomfalatot. Fogd meg a kutya mancsát, tedd a tenyeredre, és mondd neki, hogy; 'pacsi!'. Utána add neki oda a jutit, mégha nem is magától csinálta.

Egy idő után próbáld úgy, hogy nem te teszed a mancsát a kezedbe. Nagyon, nahyon sok türelem kell hozzá! Viszont meghálálja, mert miután megtanulta, csak lekell hozzá hajolni, és már nyújtja a mancsát:)

Sok szerencsét:)!

2014. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen felveszem a mancsukat, mondom, hogy pacsi és adom nekik a falatot. Kb. 5 perc kell hozzá, hogy megtanulják, de van, hogy 5 ismétlés is elég.


A sorrend egyébként jó, de ilyen egylépéses feladatoknál végülis mindegy a sorrend.

Egyszerű őket megtanítani. Egy falat táppal megvezeted a kutyát úgy, hogy a kívánt pozíciót vegye fel, ha közben mutatod neki a kézjelet, az külön jó, könnyebben megtanulja.

2014. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök mindent!

Hogy tanítsam meg mondjuk a lábhozt vagy a maradjt?

2014. jún. 26. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Lábhoz: Pórázon Áll induláskor mondod-lábhoz és abban a pillanatban el is indultok! Minden ütem váltásnál kel-szabad mondani! pl: lassú menetből, futás, és futásból lassú, vagy séta-

Helyben maradás: le ülteted vezényszó-ül,Kissé emelt hangon! Szépen ülve marad a kutya, és tőle eltávolodsz háttal, miközben mondod : marad -marad és hátrálsz .Először 1.m , majd vissza mégy megdicséred jutalom falat simogatások közepette!Ha jól megy akkor növeled a távolságot! Ha nem akar maradni abban a pillanatban vissza rohansz, le ülteted, -marad vezényszó és hátrálsz! Hosszadalmas , de szép !! Erre lehet építeni a BEHÍVÁST-HOZZÁM vezényszóval! Hozzád rohan a kutya és veled szembe szépen le ül! Dicséret: okos! jutalom falat! Ebből tovább- Lábhoz vezényszó: és a kutya megkerülve tégedet a baloldaladon le ül! Ennek 2 változata, amikor cselesen megfordul és "tolató mozdulattal leül melléd! Sok sikert-kitartást!

2014. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én könyvböl tanitotam a kutysom leirás szerint beis vált Biró Andor De Pott György Kutya kiképzök kézikönyve jó olvasgatást soksikert
2014. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!