Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben célszerű /...

Milyen sorrendben célszerű / érdemes tanulni a francia és olasz nyelveket?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni mindkét nyelven.

Egyszerre csak egy nyelvet akarok tanulni, és miután elértem egy biztos középfokú szintet, akkor elkezdeni a másikat.


Angolul már felsőfokon beszélek.


Ilyen esetben milyen sorrendben ajánlott / célszerű tanulni ezeket?

Melyik sorrendben könnyebb?


30/N


2014. jún. 2. 16:52
 1/2 webnyelv ***** válasza:

Én a francia - olasz sorrendben tanultam nagyjából. A kiejtés nehézségein így hamar túl lesz az ember.


De ha azt vesszük, az olaszban az esetek 90%-ában megállapítható a főnév neme a végződésből, a franciában ez jóval nehezebb. Ebből a szempontból az olasszal érdemesebb kezdeni, mert sok főnév neme (nem mindé!) megegyezik a két nyelvben, és ha tudod már a logikus olasz főnév nemét, akkor a franciáét is könnyebb lesz megjegyezni.

2014. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval, a kérdésedre annyi a válaszom, hogy franciát mindig érdemes tanulni, ha kacifántos a gondolkodásod, s olaszt, ha szeretnél valami szépet is. ;-)

Ajánlom figyelmedbe Lomb Kató könyveit (Egy tolmács a világ körül; Így tanulok nyelveket), sokat segíthet.

2017. ápr. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!