Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hat-hét hónapos golden...

Egy hat-hét hónapos golden méretű kutyával mennyit szabad sétálni?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 6-7 hónapos keverék kutyusom menhelyről hoztam egy hónapja. Az egy hónap alatt csak az udvarban voltam vele, de most már ki is szeretnék majd menni vele sétálni. Méretre akkor mint a 3 éves goldenünk csak nem annyira zömök és vékonyabb is. Na már most az érdekelne mennyit szabadna vele sétálni(órában gondolom) amiben van benne egy kis futkosás,frizbizés, labdázás?
2010. jan. 4. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Amennyit akarsz meg amennyit bír :D Ez nincs így lekorlátozva :)
2010. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs? Akkor jó. Csak mert azt hallottam, hogy mivel még egy ilyen idős kutyának fejlődésben van a csontozata ezért még annyira nem lehet erőltetni, mint mondjuk egy 2 éves kutyát. Pl. a goldenemet 3-4 hónapos koráig fél-egy órára vittem sétálni, mert azt mondták annál több nem tesz neki jót. Akkor most nem tudom, hogy van ez. Egyik ezt mondja másik azt.
2010. jan. 4. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs. Mi órákon át sétálunk vele egész pici korától kezdve. (keverék) Jó, nyilván, mióta be van oltva, csak azóta. És életerős, vidám, aktív kutya.
2010. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosan.

Mivel először majd megy ki utcára, biztos, hogy minden egyes fűszálat végig fog alaposan szagolni, úgyhogy az egy kör a ház körül egy órába is telhet. :)

Ahogy megismeri a környéket és megismeri a szagokból a többi kutyát, ingert, már sokkal gyorsabban, tempósabban fog közlekedni (nálunk van egy rész, amin minden nap végig megyünk, azt rutinosan lerendezi 5 perc alatt, mindig ugyanazokat a pontokat szagolja meg :)).

Kezdjetek egy fél óra-órával, amiben legyen laza séta+szaglászás, és egy kicsit más kutyával játszás is.

2-3 hét elteltével, ahogy belejön a sétába, és kicsit erősödik az izomzata, növelhetitek a mozgás mennyiségét.

És szerintem a kinti labdázással is várni érdemes egy pár hetet, mert az elején minden annyira új, annyira izgi, ha még labdát is dobsz neki, azt sem tudja majd, mihez kezdjen.

Le lehet fárasztani, de azért ne dőljön ki a séta kellős közepén, tehát első nekifutásra azért ne menjetek 2-3 órás erdei túrára. :)

Az ugrálást, lépcsőzést, frizbizést 1-másfél éves koráig lehetőleg kerüld el. Persze, ha más kutyával játszik, ugrál, ez természetes, itt az ilyen agility típusú ugrálásokra gondolok.

2010. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A frizbizést nem is úgy gondoltam, hogy a levegőben dobom. Hanem csak a földön pörgetés és olyan dobás ami a levegőben van, de futás közben eltudja kapni.
2010. jan. 4. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen megerőltetéses dolgokat nem a sétára, hanem esetleg agility vagy ilyen ugrálós frizbis dolgokra értik. Egy kis sima séta nem fog ártani neki :)
2010. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A megerőltetést a sportra, legyen az agility, futás, biciklis futtatás, stb.. értik, értjük. Azokhoz kell fokozatosan hozzá szoktatni az ebeket.

Sétálni nyugodtan elviheted már 1-1,5órára is naponta, sőt! Ez idő alatt nyugodtan labdázhatsz, frizbizhetsz vele, és érdemes lenne kutyák közé vinni, h hadd szocializálódjon!

2010. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos kutyák k˜özé nagyon nincs lehetőségem vinni. Mert a közelbe nincs kutyaiskola ahová tudnék járni. És én vagyok az egyedüli ember a faluban aki sétálni viszi az udvaron tartott kutyáit. Mondhatni a falu csodabogara vagyok.
2010. jan. 5. 11:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Az kár! Keress a neten fórumokat, sok helyen szoktak kutya-bulit rendezni :), mindenképp keress neki társaságot, mert később akár agresszívan is reagálhat más kutyákra...

Amikor az én óriás uszkár keverék kutyusom 6 hónapos kora körül volt mi már javában kirándultunk, bkv-ztunk, vonatoztunk. :S Én azt hittem minél több, annál jobb. Szerencsére nem lett semmi baja, ma már 2 éves.

2010. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nevicceljetek a hat-hét hónapos kutya már szinte eléri a felnőtkori méretét bátran lehet vele mozogni persze nem maratonival kell kezdeni de sétálni bármenyit lehet szerintem a tulaj hamarabb adja fel mint a kutyus.
2010. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!