Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztés szerintetek sem...

A tenyésztés szerintetek sem a új és jobb kutyák létrehozásáról szól hanem a pénzről?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy valaki bele ölne milliókat azért, hogy aztán potom pénzért elpasszolja őket. A kiállítások, táplálás, egészségügyi kiadások magában egy vagyon. Szerintem a tenyésztők úgyszintén a pénzre mennek. ( Tisztelet a kivételnek).

2014. jún. 27. 08:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg nem.
2014. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben?
2014. jún. 27. 08:48
 3/15 A kérdező kommentje:
Ismerek egy nőt aki olyan fajtát akarja tenyészteni ami nekem van. Ezért tartom vele a kapcsolat. EGyszer elszólta magát, hogy a kutyája rosszabb diszpláziás mint HD/D , de mivel állatorvos mellett dolgozik eltudta intézni a HD/A1-es szűrést ...
2014. jún. 27. 08:50
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Ne általánosítsunk. Azért mert van pár r*hadék még nem lesz az összes tenyésztő pénzéhes csaló.

Vannak olyanok akik valóban csak is az adott fajta javítására törekednek, pénzt és időt nem kímélve. De azért tegyük hozzá, hogy kevés tenyésztő él ebből meg, a csilli-villi ház meg nagy autó többnyire nem ebből van (ha van)

2014. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Egy D-s csípőjű kutyán bőven szabad szemmel is látszik, h mi van. A másik meg aki ilyet tesz, az nem tenyésztő. A harmadik, meg nem lehet attól elintézni ezt h állatorvos mellett dolgozik, mert egy háromtagú - minden hónapban más összetételű - független bizottság bírálja el a csípőeredményeket. Persze beküldhet más kutyájának a rtg-enjét. De nem értem mi a cél... Szar kutyákat tenyészteni, akik úgyis betegek lesznek?
2014. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De, a tenyésztés a fajta jobbátételét szolgálja. Aki igazi tenyésztő, az nem a pénzre megy, de valóban nagyon nagyon kevés az ilyen.


A szaporítás viszont nem, az a pénzről szól. Nem véletlenül olyan már a legtöbb fajta, amilyen (német juhászkutya, rottweiler, nápolyi masztiff, angol buldog, stb.).

2014. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen látszik a mozgásán. Több kiállításon ki is küldték miatta, de most már okosabb és olyan kiállításra jár ahol max 1-2 kutya van rajta kívül. Lehet, hogy más kutya RTG-képét küldte be.
2014. jún. 27. 09:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem akartam kifejteni bővebben de ezek után mégis:


"eltudta intézni a HD/A1-es szűrést"


Akkor most tisztázzuk, hogy tenyésztőkről, vagy szaporítókról beszélünk? Nem az a kérdés, hogy ő minek hívja magát, hanem az, ahogyan viszonyul a fajtához!

2014. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A "tenyésztő" egy minőségre vonatkozó kifejezés, ami egyértelműen nem illeti meg a csalókat és a pénzért kölyköket lehozókat, hiába állítják ki a kutyájukat vagy hoznak le tk-s kölyköket. Szaporító is kérhet tk-t és én is kiállíthatnám a kutyámat, mégsem lenne egyikünk sem tenyésztő.


Aki kutyát vesz, járjon utána a szóbajöhető tenyésztőknek és a saját értékrendje szerint döntse el, hogy kit támogat és miért. Mellesleg szerintem nem potom pénz az, amit a kutyákért kérnek. A százezres alsó határ egy kutyáért nem kevés, és ez az alsó határ, ezt még fel lehet szorozni nem kevéssel, főleg, ha külföldre kacsintgat a vevő.


Egyébként engem abszolút hidegen hagy az, hogy az adott tenyésztő nyereséges-e vagy sem, ez az ő dolga, nem is tudja senki, csakis ő, mások csak találgatnak. Engem az érdekel, hogy az adott kutya van-e olyan minőségű, megér-e nekem annyit, mint amennyt kér érte.

2014. jún. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pénzre nem annyira megy, inkább "presztizsre" (kinek a kutyája mit nyer és mennyit) elsősorban a küllemfajtáknál. :( De azzal egyetértek, amit egy előttem szóló írt, hogy aki trükközik vagy egyenesen adatokat hamisít, azt nem nevezném tenyésztőnek. Az igazi tenyésztő célja a fajta jobbá tétele, ezért alap, hogy például az összes szóba jöhető egészségi szűrést megcsinálja, és nem hamisítja meg természetesen az eredményeket sem. Amúgy ma Magyarországon a tenyésztés, amely valóban minden kívánalomnak megfelel mind a kutyák tartását, minősíttetését, szűréseit, kölykök nevelését, gazdik kiválasztását tekintve, nem hinném, hogy nyereséges lenne. Sok tenyésztőt ismerek, akik örülnek, ha nagyjából annyi bejön egy alom után, amennyit szűken számolva ráköltöttek. Akitől vesznek külföldre is kutyát, annak picit jobb a helyzete, mert a külföldiektől lehet magasabb árat kérni, mint itthon, ott ugyanis általában többe kerül egy kutyakölyök, mint amit idehaza el tudnak kérni érte.

Egyébként én is ismerek olyan "tenyésztőt", aki csalt dolgokban, de én nem nevezném őt tenyésztőnek.

2014. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!