Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel lehet-e gyorsítani a...

Fel lehet-e gyorsítani a folyamatot?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám 2 éves lány keverék.az előző kutyám fehér westi volt.Ő kb 2 és fél évesen tanult meg póráz nélkül sétálni.A mostani kutyám egy picit makacs és mikor lemegyünk Balatonra gyakran megszökik (iesmire gondolok:séta közben,vagy simán a kertkapun).De mostanában kezd "javulgatni" erre egy példa mikor egyszer nyitva hagytam a kertkaput akkor ugyan ki ment a kapun de nem szökött meg.egyébként ez csak Balatonra igaz ahol lakunk pest külvárosában meg se meri közelíteni a nyitott kaput. Tudom hogy ha sokszor sétáltatjuk akkor ő is meg fog tanulni póráz nélkül sétálni.

nekem csak az lenne a kérdésem hogy a rendszeres séta mellet milyen módszerrel tudnám egy picit gyorsabbá tenni a tanulást.


(elnézést a fogalmazásért)



2014. jún. 27. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kapu tiszteletét nálam egy baleset gyorsította meg:

A kutya ki akart a lábam mellet szökni, én elé akartam lépni, de addigra odaért, így csúnyán beszorult a lábam és a kapuoszlop közé, azóta csak velem megy ki.

A séta esetén egy spárgát kötsz a nyakörvre (én kb 10m-est használtam), amikor elindul a lábad mellől egyszerűen rálépsz. Pár eset után megtanulja

2014. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi kiprobálom hátha nyár végére megtanulja :)
2014. júl. 2. 20:50
 3/5 A kérdező kommentje:

kipróbáltam és mint ha csoda történt volna szinte sose kell rá lépni a madzagra mert mindíg utánnunk jön.

de a környéken sok macska van és a kutya mindíg utánnuk szalad.

2014. júl. 5. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy résen és azonnal lépj a spárgára, amint indul. Eleinte rémisztő, hogy a rántástól "dob egy hátast", de még mindig jobb, mintha a macska után autó alá fut..
2014. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igaz :)
2014. júl. 12. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!