Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előző tulajdonosa kitette én...

Előző tulajdonosa kitette én befogadtam a kutyát de vannak vele problémáim amiről nem tudom hogyan lehetne leszoktatni. Ötletek, hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Első probléma: Ha felemelem a kezem ijedtében a földre rogy, hunyorít, szinte mozog a teste a félelemtől és néha morog is. Legyen az ha a fejemet akarom megvakarni akármi.


Második: sétakor a pórázzal ugyan azt csinálja. Ha feljebb emelem a póráz végét mint az ő feje akkor ugyan azt csinálja mint az első problémánál. ( amúgy sikerült lábhoz parancsot megtanítani neki, nagyon okos és várja, hogy tanuljon)


Harmadik probléma: Napi 1 óra séta ( néha 2 óra is) kevés. Ha haza jövök és elmegyek itthonról akkor rág, pusztít mindent. Növényt, fát, kábeleket, fóliákat ... .


Negyedik probléma: Ugat minden kutyát és macskát az úton akár éjfélkor is. Ilyenkor ha elkezd ugatni és én kint vagyok akkor rászólok de az nem használ. Ezért úgy szoktam ( nem tudom jó-e úgy , hogy elhívom a kaputól és lefektetem maradra, feszült látom rajta és ideges egyfolytában a zavaró tényezőt bámulja.


Ötödik probléma: Harapja a kisgyerekeket. Nem engedem őket közel, mert tudom milyen de volt már, hogy benyúlt a kerítésen egy gyerek és nem sokon múlt az ujja.


Hatodik probléma: Mezőn szokott szaladgálni ahol behívható nincs vele probléma de ha meglát más kutyákat akkor agresszív és domináns velük, támadja őket ezért kellett vennem szöges nyakörvet mert a simán nem bírnám megtartani. De amúgy ha póráz nélkül sétál a mezőn és meglát egy kutyát nem megy oda, behívom és ráteszem a pórázt majd nagy ívben elkerüljük. Csak akkor morog ha közel van az a kutya.


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha még jön valami majd kiírom kérdésben.


Újfoundlandi - leonbergi keverék 17 hónapos kan ( ivartalanított mert elkapott valami fertőzést az előző gazdánál)


19/L



2014. jún. 28. 08:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ott tenyészkan volt, bernáthegyiként árult kölyköket 35 000 Ft-ért.
2014. jún. 28. 08:53
 2/6 sippara ***** válasza:
Kutyasuli. A szögest meg most felejtsd el, mert ha nem tudod használni, iszonyú károkat lehet vele okozni, és ha tudnád használni, nem arra használnád, amire használod.
2014. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam vele két különböző kutyasuliban is, a parancsokat ezért tudja, ők ajánlották a szögeset is ami amúgy baromi tompa szóval nem erősen szúr. A félelemmel nem tudtak semmit kezdeni, az egyik tükör suli volt a másik meg sima engedelmességi.
2014. jún. 28. 09:03
 4/6 sippara ***** válasza:
RENDES sulit keressetek, tükörmóccert élből el lehet felejteni, ha tényleg problémás a kutya, pláne ha félős :) sajnos tapasztalat :( Cerberost keressétek fel, vagy a Mosoly központot, amit a cerbiből kivált pitesek csináltak (utóbbit facebookon biztosan megtalálod), mindkét helyen tudnak nektek segíteni.
2014. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nagyon barom volt az előző gazdája


ütötte mint a lovat és nem foglalkozott vele

2014. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A megfelelő szakembert kell megkeresni,mert tutira vert kutya volt,meg szinte biztos,hogy nem volt kiskorától kutyãra emberre szocializálva.Szóval egy jó szakember,plusz önképzés,de csodát ne várj.
2014. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!