Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne leszoktatni,...

Hogy lehetne leszoktatni, vagy mit lehetne csinálni az idősebb kutyával, hogy ne szaglássza, nyalogassa a kisebb ugyan olyan nemű kutyát?

Figyelt kérdés
Olyan mintha kangörcse lenne, rá szoktunk szólni, de ugye vannak idők amikor nem tudunk rájuk figyelni. Szinte már úgymond meg akarná baszni a kis kutyát úgy reng felette. Nem lehet ellene tenni valami?

2014. jún. 24. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
több kutyátok van? Mert ha igen zárd el az idős kutyut a többitől...Vagy ha látjátok hogy megint kezdi azt csinálni rögtön mondd hogy fúj (hangosan és határozottan) de ha nem használ csapj rá az orrára..A mi lány kutyánk csinálta ezt..de az emberrel is..felugrott rá és elkezdte izélni..fura volt..Sok sikert Neked! :)
2014. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most csak szaglássza és nyalogatja, vagy hágó mozdulatokat is végez rajta?

Előbbi esetben nem látom okát annak, hogy bármit érdemes lenne csinálni.

Utóbbi esetben pedig a kutyának nem kangörcse van, hanem a dominanciáját fitogtatja - felétek. Valószínűleg csak akkor csinálja, ha ti is jelen vagytok, mert így jelzi felétek, hogy ez a kutya az ő alattvalója (és ti is, hiszen nektek kell ezt végignézni). Ilyenkor szóljatok rá keményen, zavarjátok el onnan.

2014. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,azt csinálta, akkor megint dominanciáskdoott( nem mozdult, szólításra, meg fenyegetésre morgolódott) erre slaggal lelocsoltam mire elszaladt :D Én nyertem :P

De amúgy csak 2 kutya van az idősebb 14 éves a másik 6 hetes. Követi az időset mindenhova, próbál vele játszani, az hagyja magát csak tegnap ez kissé már fura volt. Igaz, hogy 14 éve a család tagja, de a kicsivel akkor se csináljon ilyent.

2014. jún. 24. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!