Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kiállításra én így...

Baj ha a kiállításra én így tanítottam meg a kutyámat állni? Egyik kiállításozó barátom szerint hülyeség volt.

Figyelt kérdés
Szóval futok vele, akkor semmi extra nem kell, de amikor megállok akkor helyre rakom a lábát ha netán csúnyán van letéve ( utálom amikor valaki órákat igazgassa a lábát és folyamatosan emelgeti) én csak egy picit hátrább teszem ha nagyon elöl van majd eléje állok és a mutató ujjammal az ég felé mutatok így ő már tudja, hogy ki kell magát húznia és felemelni a fejét mert így tanítottam meg. Viszont a barátom szerint ez hülyeség volt ( ő kb 10-15 év e kiállításozik, nekem jövő héten lesz az első) Ő azt mondta, hogy minek állok elé, simán álljak mellette és figyeljem nem-e teszi el a lábát. De hát én úgy tanítottam meg, hogy nem szabad mozognia ha felvezető pórázzal a kezemben vele szembe állok és mutatok felfele és ezt nagyon jól meg is tanulta. Tényleg hülyeséget csináltam és álljak csak mellette és figyeljem a lábait mikor rakja el?
2014. júl. 1. 09:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
szerintem nem csináltál hülyeséget ha így tanulta meg és jól is csinálja:))
2014. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon jó lesz!
2014. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az ismerősöd csak féltékeny. Ugyanazt a célt éred el, csak nem kell állandóan piszkálni a kutyát, ügyes vagy, hogy ezt meg tudtad neki tanítani :)
2014. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első kutyám és nagyon okos ezt kb. 4 hónaposan tanítottam neki, most 7 hónapos.
2014. júl. 1. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hülyeség, sőt ez teljesen jó!Majdhogynem free-be áll a kutyád.A free állás azt jelenti, hogy a kutya tőled egy-két vagy akár több méterre beáll magától.Ha picit még dolgozol rajta, simán meg lesz ez is.Mondjuk függ attól hogy milyen fajta a kutya, nem minden kutyának áll jól ha be van free-zve.

Na de nem hülyeség nyugodtan állj elé, sokan így csinálják.Pár fajtánál én is így szoktam.

2014. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kiállításozok, de rengeteg ilyen képet láttam már, ahol a felvezető így áll a kutya előtt, és neves showkról beszélek, úgyhogy tuti nem probléma.
2014. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy hülyeség! Sőt! Végre valaki, aki megtanította normálisan állni a kutyáját és nem a haverok próbálják beállítani a körön kívülről játékokat püfölve, meg csipogtatva!
2014. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is szemben állok a kutyámmal a kiállításon, így megvan a szemkontaktus is. Én nem szoktam igazgatni a lábait, ha látom, hogy nem tökéletesen áll, akkor fordulok vele még egyet és másodjára már szépen beáll magától. A bíróknak is teljesen mindegy, hogy a kutya előtt vagy mellett állsz, csak az a lényeg, hogy ne takard a kutyát. Teljesen jó lesz ez így a kiállításon, ahogy tanítottad.
2014. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a módszer, és ahogy tanítottad teljesen jó. a "hülyeség" max esztétikai okokból adódhat. nem a lábára értem, mert ha el tudsz lépni tőle, akkor úgyis látod, hogy hintaló-e vagy épp maga alá lépett, hanem arra, hogy ha előtte állsz és felnéz rád, akkor a nyaka és a hátvonala közt lesz egy törés (merthogy felnéz). ez esetleg negatívum lehet, de ha el tudsz tőle távolodni 2-3 méterre, akkor már ez sem lesz gond.

saját kutyámnál adták ezt a tanácsot, hogy ha szembeállok, akkor messzire álljak, mert az amúgy tökéletes hátvonala így megtörik. azóta vagy mellette állok (összevetésnél), vagy messze megyek.

2014. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Dehogy hülyeség!!!

Ügyik vagytok! :)

Kérdésem a kérdezőkhöz :D Ismerőseim az aussiekat is magukkal szemben állítják úgy, hogy a kutya rájuk néz...Handlereket is így láttam beállítani a kutyát...akkor hogy-hogy nem törik meg a hát-nyak vonala?

2014. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!