Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szibériai huskyja...

Kinek van szibériai huskyja vagy alaszkai malamutja? Egy kicsit meséljetek róla, és ti elszoktátok vinni sétálni? Szelídek, vadak, milyenek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs huskym csak mondom:

1. Minden kutyát rendszeresen napi szinten kell sétáltatni több órát

2.Minden kutya olyan amilyennek nevelik, ha vadnak akkor vad lesz, ha szelídnek akkor szelíd

2014. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.kertes házban lakom

2.ne okoskodj, mert én is tudom :)

2014. júl. 1. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kertes ház ≠ nem kell a séta


A kutyák nem fogják magukat lefárasztani, vagy ha próbát is tesznek rá, az neked/családodnak elég kellemetlenséget fog okozni.(ásás, szétrág mindent, rombol) Egy husky pont olyan fajta kutya, akit ha nem fárasztanak le és nem foglalkoznak vele, csak kivágják a kertbe dísznek, el fog szökni.

2014. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
de okoskodok, mert ha kertes házban se viszed el sétálni elfogja vinni magát majd ő :) aztán pislogsz 2-őt és volt kutya, nincs kutya! nem kell naponta többször, de egyszer biztos :) de a kérdésed alapján nem tűnt fel hogy annyira értenél hozzá :)
2014. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kert nem ugyan az mint a sétáltatás. A kertbe is be van zárva, a négy kerítés közé. De a huskyk megoldják, nagyon jó szabadulóművészek, 3 méter sem akadály nekik. Majd keres magának új gazdit, utcáról ingyen én is simán befogadnék még egyet ;)
2014. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
annyira te se értessz hozzá, csak senki sem kíváncsi rád, és valahol le kell vezetned :))
2014. júl. 1. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nekem van malamutom, nem is egy! Előszőr is, az egyik válaszoló nem akart okoskodni, és nem kioktatni akart, csak válaszolt a kérdésedre. A kérdésedre a válaszom, hogy a husky is és a malamut is északi kutyafajta, és kemény munka kutyának lettek kitenyésztve, ebből eredendően nagyon -nagyon sok mozgásra van szükségük. Hiába a nagy kert, neki nem lesz elég a napi mozgáshoz. Ha mindennap biciklivel vagy anélkül 2-3 órát futtatod, az már jó. Én is sokat kirándulok velük a hegyekben . Másodjára, ne higgy azoknak akik azt mondják hogy ez a két fajta nem szeret tanulni, mert igenis meg lehet őket is tanítani sok mindenre. Ők öntörvényű kutyák, arra lettek kitenyésztve, hogy bírják a strapát a kemény fagyban, és feltalálják magukat, önállóságban jelesek, éppen ezért nem lehet őket össze hasolnlítani egy német juhásszal tanulásban, meg egyébként sem! Én bátran ajánlom neked a husky-t és a malamutot, feltéve, ha megadasz nekik mindent, ami ehhez a fajtához szükséges, mert sokan csak a szépséget látják benne, és amikor hozzájuk kerül, rájönnek, hogy ezek nem csupán kerti díszek, hanem komoly munka kutyák, ami nem áll el a kerben, hanem nagyon sok foglalkozást igényelnek. Ha pedig nem mozgatod le, nincs az a kerítés, ami megakadályozza a szökést, és a kertedből két perc alatt földrengést varázsol. Sajnos nagyon sok ilyen kutya van a fajtamentőknél, akiket megunnak , vagy félreismernek a felelőtlen emberek, mert nem készítette fel őket senki, hogy mivel jár ez a csodás fajta. Remélem te a jobbik csoportba tartozol. Sok sikert! :)
2014. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, buta vagy! Kertes ház nem egyenlő a sétáltatással. Én is kertes házban lakom, de napi szinten viszem ki, kell nekik a külső inger.
2015. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!