Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínzás lenne egy kutyát egész...

Kínzás lenne egy kutyát egész nap szájkosárban tartani?

Figyelt kérdés
Kutyusom kirágta a farka tövét pár napja, doki látta, rendszeresen lekezeljük, de egyszerűen képtelen begyógyulni, mert újra és újra lerágja a sebet. Ha szájkosarat tennénk rá, az megoldás lenne? Tudom, hogy van az a nyakra rakható tölcsérszerűség, de szerintem azt sokkal jobban utálná, mert abból még csak ki sem lát oldalra. Mindig van itthon valaki, egész nap velünk van, így ha inni akar, azt rögtön észrevesszük, olyankor levennénk róla. Meg természetesen etetéshez is.

2014. júl. 2. 19:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Inkább a nyakra való az én kutyámnak is volt 1nap utalta de kénytelen volt hordani de megszokta a szájkosárat semmiképp sem ajánlom mert nek tud benne lihegni,nyalogatni magát.
2014. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosárban nem tud inni, ami nyáron azért elég nagy hátrány. Meg úgy bármihez kinyitni a száját. A lihegés is nehézkes. Én inkább a tölcsért választanám, most ha úgyis van otthon mindig valaki, akkor nem hiszem hogy ne tudna rá figyelni.
2014. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, a lihegésre nem is gondoltam. Ráadásul pont nyár van.

A tölcsértől azért idegenkedem, mert az előző kutyámon volt egy hétig műtét miatt, és szegényke utálta. Mindig jött hozzám nagy szemekkel, és nyújtotta a nyakát, hogy szedjem le. Olyan szomorúan tudott nézni! Ezen a kutyuson még sosem volt, de szájkosár egy párszor már igen (kutyakozmetikában), és sosem zavarta. De valóban, abban egyáltalán nem tudja nyitogatni a száját.

2014. júl. 2. 19:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy utálja,az egy dolog.A másik,hogy muszáj hordania.Szájkosár extra rossz ötlet.
2014. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsődleges szempont most, hogy meggyógyuljon a farka! Ha ehhez az kell, hogy egész nap szájkosárban legyen, akkor ez van! Egyébként van olyan szájkosár (baskerville ultra), amiben tud inni, ha megfelelő méretű az edény.


De nem ártana tudni, hogy mi az oka annak, hogy kirágta a farka tövét. Mert az oké, hogy kezelitek, de ha nem tudjátok az okát, akkor ez újra meg fog történni.

2014. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A doki szerint bolhaallergia. Nem tudom, mitől lehet bolhája, folyamatosan kapja a nyakára az Advantix cseppet.
2014. júl. 2. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ne foglalkozz azzal, hogy a kutya utálja a tölcsért, rá kell tenni és kész, az ő érdeke, hogy ne fertőzödjön el a sebe. Amikor az én kutyámnak kellett tölcsér, az első napokban szándékosan nekiverte mindennek, ráadtuk helyette a szájkosarat, abban lazán elkezdte piszkálni a sebet, úgyhogy kiérdemelte magának éjjel-nappalra a tölcsért. Hamar megtanulta, hogy nem érdemes játszania a nagy szenvedőt, onnantól hirtelen mégsem ment neki az összes ajtónak. Gond nélkül tudott közlekedni, és még arra is rájött, hogy milyen szögben hajoljon le, ha inni akar.
2014. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd megszokja a tölcsért, csak nem szabad megsajnálni és levenni róla, bármennyire is "szenved". Ő nem tudja, de te igen, hogy ez az ő érdekét szolgálja. Egyébként van olyan szájkosár, amiben tud lihegni, viszont inni kétlem, hogy tud benne. Attól nem fosztanám meg.
2014. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szájkosár szerintem sem jó, okait már leírták.

Manapság átlátszóak a tölcsérek, szóval ki is tud látni :)

2014. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Létezik puha tölcsér is, ha jól emlékszem, Trimline a neve, ami kevésbé kényelmetlen is.
2014. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!