Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feladatokat csináljak...

Milyen feladatokat csináljak a német juhászommal?

Figyelt kérdés

4 hónapos elmúlt. Alap utasításokat megcsinál, ül, fekszik, marad. A labdát eleinte visszahozta, és ha hívtam jött, de kb két hete olyan, mint aki rájött, hogy nem kötelező neki szót fogadni. Labdát nagyon ritkán hozza hozzám, és ha hívom csak akkor jön, ha akar. Elkezdtünk pórázon sétálni, úgy viszont nagyon ügyes, mint egy kisangyal. :) Úgy látom, hogy sokkal jobban figyel rám, engedelmeskedik, mint aki élvezi, hogy munka van. Persze ez fajtájából adódik.

Miket csináljak vele pórázon?

Hogy vegyem rá, hogy póráz nélkül is rám figyeljen?


(kutyasulira gyűjtök, később menni fogunk)


2014. júl. 3. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nagyon fiatal a kutya és pont most van abban a korban, hogy elkezd alkalmi süketet játszani. Én ilyen korban még nem igazán tréningeztem a kutyámat, hiszen ahhoz szellemileg is érettnek kell lennie. Egy ilyen fiatal kutyával még játékosan kell tanulni. Pórázon pl. elkezdheted láb mellett vezetni, de ne az egész séta alatt, hanem kisebb szakaszokban hívd be láb mellé (akár kajával, labdával, menjetek pár métert, aztán engedd hosszabbra szaglászni. Aztán ahogy nő, idősödik, úgy lehet fokozatosan növelni a távot. Lehet pórázon egy kis gyakorlást is csinálni, ül, fekszik, stb., de ne felejtsd el, hogy még ilyen korban nem lehet elvárni tőle, hogy minden szituban engedelmeskedjen.
2014. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Még azt kihagytam, hogy játszhatsz vele keresős feladatokat is, hogy fejleszd a szaglását! Pl. a szobában eldugsz egy tál kaját, vagy egy virslit (aminek ugye erősebb szaga van) és azt kell megkeresnie. De lehet ezt poharakkal (műanyag), dobozokkal, stb. is csinálni. Egymás után teszel többet, az egyikbe kaját rejtesz el. Lehet akár a kutya előtt is, pl. valaki megfogja addig a kutyát, de eldugod a falatot, aztán engeditek megkeresni. Aztán ezt is lehet utána fokozni. Pl. helyben marad a kutya és úgy dugod el a kaját, vagy bent sincs a helyiségben, stb.

2014. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha most nem várom el tőle, hogy mindig engedelmeskedjen, akkor nem fog benne az rögzülni, hogy nem kell szót fogadnia?

Másik, pedig, ha hagyom, hogy bővebb pórázon sétáljon, akkor nem azt szokja meg?

Most úgy csináltam, hogy szűkre vettem a pórázt, hogy láb mellett jöjjön, és nem hagytam szaglászni. Kb 5 méterenként leültettem, és nagyon megdícsértem.

Volt, ahol azt olvastam, hogy ez a jó, azért, hogy ne a kutya irányítson a séta tempójában.

2014. júl. 3. 14:16
 4/7 A kérdező kommentje:
A keresősben csak azt nem értem, hogy honnan tudja a kutya, hogy mit kell keresnie? :)
2014. júl. 3. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposnál még bőven minden behívásnál mehet a jutalomfalat. Bármit gyakorolsz vele, nagyon keveset egyszerre, nagyon rövid ideig.
2014. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A keresésnél megmutatod neki, mit dugsz el.
2014. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

megy a jutalomfalat, és nagy dicséret is!


Kiírok egy másik kérdést is, ami eszembe jutott most. :)

2014. júl. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!