Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnék interneten TELC...

Hol tudnék interneten TELC német (b2) nyelvizsga feladatokat megoldani?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem először teszt megoldás helyett olvasgass egy kicsit lejjebb és máshol is, hogy milyen véleménnyel vannak a TELC német nyelvvizsgáról.
2014. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

már megint a telc lehúzás.... ha ő ezt akarja megcsinálni, hadd csinálja, nem biztos, hogy ahhoz kell neki, hogy valami hiperszuper német egyetemre bejuthasson vele, ha pedig egyszerűen csak a diploma kiadásához kell, ahhoz meg tökéletesen megfelel, nem értem miért fáj egyeseknek, hogy ki milyen nyelvvizsgát akar tenni....


egyébként csak hogy érdemben válaszoljak a kérdésre, itt egy feladatsor:


[link]

2014. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
23%
Hát én is egyetértek az elsővel. A TELC-et csak annak érdemes megcsinálni, aki soha a büdös életben nem akar a nyelvvizsgájával semmit sem kezdeni. Az, hogy hiperszuper német egyetem... hát... nem kell hiperszupernek lennie, egy egyszerű egyetemre sem fogadják el. Bécsben sem. Egyébként, külföldön is nagyon kevés helyen fogadják el pl. cégeknél... Én azt mondom rá, felesleges.
2014. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

lehet, de itt most nagyon nem ez a téma és azt se tudjuk, hogy miért szeretné ezt a nyelvvizsgát, a kérdező egyszerűen csak online feladatokra lett volna kíváncsi. nyilván nem hasra ütés szerűen választotta a telcet, utána nézett, az pedig már az ő dolga, hogy mit kezd a nyelvvizsgájával.

annak viszont nem látom értelmét, hogy jön xy, benyögi, hogy a telc sz@r, de hogy esetleg ajánlana is helyette valamit, vagy tényekkel alátámasztaná az állítását, azt már nem... hát ezzel így tényleg nagyon ki lett segítve a kérdező, ha esetleg elgondolkozott volna azon, hogy esetleg más típusú nyelvvizsga után néz....

2014. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Akkor most megteszem. Német-Angol szaos nyelvtanár vagyok. Rengeteg diákot készítettem már fel nyelvvizsgára, és még egy sem bánta meg, hogy lebeszéltem a TELC-ről. az a baj azzal a nyelvvizsgával, hogy nagyon gyenge lett. Régen pedig az egyik legjobb nyelvvizsga volt németből. Ma már sajnos sehol sincs, sőt szerintem nem nyelvvizsgához méltó. Az írásbeli részénél nagyon hiányolom azt, hogy nincs önálló válaszadós feladat. Viszont ami nagyon "gáz" az a szóbeli része. Minimum 20 tételnek kéne lennie, és nem úgy, hogy te választod ki, hogy melyiket akarod elmondani, hanem kihúzod. Én vizsgáztatóval beszéltetném a vizsgázókat, nem pedig egymással. A hallott szövegértésnél pedig nem csak Igaz/Hamis feladatokat kéne bele tenni, hanem válaszadósat is. Ezekkel az újításokkal már valószínűleg sokkal jobb helyet kapna a rangsorolásban.


Amit a TELC helyett tudok ajánlani az a BME vagy a Goethe. Ha nagyon jól tudsz németül, akkor érdemes egy DSD-t is megpróbálni, de az nagyon nehéz!

2014. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is eléggé gyér lett a TELC németből. Az angol az még úgy elmegy, de a német... :/ Kár, hogy a régen egy nagyon erős nyelvvizsga ma már itt tart.
2014. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!