Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire korai (érdemes vagy...

Mennyire korai (érdemes vagy kockázatos, tanácsos) egy július 5. -ei kiskutyát a napokban már elhozni?

Figyelt kérdés

Azt mondták, már nem szopik és eszik magától.


Félek és féltem őt nagyon...

de már nagyon akarom és várom-vágyom ...

s azt szeretném, hogy azt higgyék, hogy nem kell és nem akarok érte menni


Szerintetek mit tegyek?


2014. júl. 6. 13:47
 1/8 A kérdező kommentje:

június akartam írni, de szerintem ez egyértelmű, hogy elírtam véletlenül bocsi

tehát június 5.én vagyis 06.05-én születtek

2014. júl. 6. 13:48
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
8 hét a kötelező minimum! törvényben is van és a kölyöknek is rossz ha hamarabb elviszed, addig ha egészséges kiskutyát akarsz, tudsz várni
2014. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

épp hogy 5 hetes akkor ne merd el vinni!

2. voltam.

2014. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Júniusi kiskutya is nagyon fiatal még. Mondd meg a mostani gazdájának, hogy amint 8 hetes lesz, elviszed, biztosan, de annál egy nappal sem hamarabb. Így ő is tudja, hogy komolyan gondolod. Hidd el, ennek a csöppségnek még kell a mama. Akkor is, ha már állítólag nem szopik.
2014. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Megmondhatod nekik hogy 8 hetes kora előtt törvényileg tilos kutyát elajándékzoni,és ha elkezdenek hisztizni hogy nem gondolod komolyan akkor az állatvédőrséget is szóba hozhatod
2014. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az egész életét tennéd tönkre, ha előbb elhoznád. Most építgeti a mamája a jellemét, most fejlődik az idegrendszere, ezen fog múlni a szocializációja, de még a gyomrának az érzékenysége is (nekem volt 4 hetes mentett kutyám, hát hadd ne mondjam milyen szar volt szegénynek az emésztése, konkrétan mindentől hányt-fosott, ami nem hipoallergén kutyatáp volt) szóval ne piszkálj bele ennyire durván az életébe, mert csak rosszat tennél vele. A felelős kutyatartás így kezdődik, hogy már itt figyelembe veszed, hogy az nem játék: élőlény és neki is szükségletei vannak, amit neked tiszteletben kell tartanod. Addig foglald le magad a neten található nevelési tanácsokkal..
2014. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem te viszed el, oda fogja adni másnak. Menj el hozzájuk, foglalózd le és vidd haza később.

Talán oltása sincs még. Legfeljebb többet kell fizetned érte, de a kicsinek úgy biztonságos, ha még az anyjával marad. Bár ki tudja, ha képes lenne odaadni ennyi idősen, kérdéses, hogy mit kapna ha maradna?????????

2014. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha képes lenne alig 5 hetesen elszakítani az anyjától (amit a törvény tilt és gyakorlatilag állatkínzásnak minősül), akkor szerinted ez az ember szereti azt a kiskutyát? Vagy inkább csak az a fontos, hogy gyorsan pénzt kapjon, aztán takarodjon elfele a kölyök, mert sokat eszik és piszkol? És ilyen embernek szeretnél te pénzt adni a kezébe? Hát inkább az állatvédőket kellene ráengedni, nem pedig tömni a zsebét pénzzel.
2014. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!