Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vihar bajok!? (Kérdésed túl...

Vihar bajok!? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ötletek kellenének!

Van egy 7 éves kislány kutyusom, nincs vele szinte semmi baj csak a viharban retteg! De abban nagyon! Most ment el felettünk egy óriási zivatar,elején még csöndes volt aránylag, csak pár dörrenés volt ekkor még eltudtam terelni a figyelmét játékokkal meg egy tonna sajttal. De aztán valahova szinte mellénk becsapott a villám, innentől csinálhattam bármit nem tudtam lenyugtatni, lehet érezte hogy én is egy kicsit meg ijedhetem egy pillanatra(pont húzogattam ki a dolgokat). Emeletes házunk van de az emeletre nem mehet fel, de nem is szeret mert enyhe tériszonya lehet és nem mer a lépcső felénél tovább menni. De most reflexből felrohant egyenesen a szobámba ott is egy sötét sarokba, és nem bírtam lekönyörögni ezért inkább fent maradtam vele a vihar végéig mert ott legalább egy helyben maradt és nem rohangált mindenfelé remegve. :( Most már csillapodott, lehoztam és sikerült bealtatnom picit.

Hogy tudnám jobban elterelni hogy ne kapjon ennyire "pánik rohamot"? Kis kora óta így retteg, meg próbáltunk már mindent hogy megszokja, vagy ne figyeljen rá, de semmi hatás! :( Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :)



2014. júl. 8. 12:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Maradj nyugodt és legyél a közelében (mondjuk pakolássz valamit), ha látja rajtad, hogy téged nem érdekel a vihar, talán megnyugszik.
2014. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

probáltam ezt is, mint írtam nincs agyon babusgatva,tudja a határait és azt is tudja hogy hisztivel semmit se ér el, és indokolatlanul kb fél éves kora óta egy hangot se adott ki, de amikor viharvan és probáltam teljesen normálisan viselkedni, nem nagyon foglalkozni vele végig nagyon halkan sírt a lábamnál, kb 5 percig birtam halgatni, mellé telepedtem és nyugtattam akkor abba hagyta csak remegett :/ pedig tényleg az a következetes gazdi vagyok , de ilyenkor annyira látom hogy retteg

Mellékesen:utcáról fogadtuk be kb alig 2 hónapos korában(egyedül találtuk soványan,bolhásan) nem lehet hogy ott érte még anno valami hogy ennyire retteg?

2014. júl. 8. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!