Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten hol a legolcsóbb a...

Budapesten hol a legolcsóbb a kutyachip? Meddig kell az ilyet beadatni a kutyának?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 09:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Még nem mindenhol kötelező. Budapesten egyre több helyen, vidéken még csak tervezik a kötelezővé tételt. Pár év és kötelező lesz, bár nem vagyok biztos benne, hogy be is tudják tartatni. Ki fogja ellenőrizni, hogy Józsi bácsinál Karakószörcsögön született 8 kis genetikai géncentrum a lóistálló mellett?
2010. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kell? Nálunk (XVIII. ker) nem jött erről semmi papír, pedig az egyik kutyának nincs.

A másik kutyámat meg menhelyről hoztuk el és ott összesen 2000 Ft-ot kellett fizetni. De ebben benne volt 1 oltás + a chip (+ a kutya):D

Nem is gondoltam, hogy 7000Ft-ot is elkérnek érte...

2010. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azt hiszem,h 2011 vagy 2012től kötelező lesz mindenhol,de amúgy tényleg nem árt ha van neki. Elvileg amúgy több részből áll össze az ár,nekünk: 2000Ft a regisztráció a rendszerben, 1800 Ft a chip meg az állatorvosnak 1200 Ft. Az akciók meg gondolom azon múlnak,h a doki mennyit enged, meg,h mondjuk állambácsi elengedi a reg díjat. Nekünk amúgy azt mondták,h a veszettség elleni oltásokkal kb kapja meg,h ne kelljen annyi stressznek kitenni, ha nem dátumra vonatkozott a kérdésed. (Ja és ez nem Budapest,hanem Tatabánya,de a fix az gondolom országosan fix)
2010. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

11.kerben lakom de én még mindig nem kaptam levelet semmiről sem hogy kell e vagy sem..... pedig már szeptember óta nálunk van a kutyim :)

Ha az ismerőseim nem mondják hogy létezik ilyen is akkor meg sem tudom...:S szóval vicces :)

2010. jan. 8. 08:39
 15/15 A kérdező kommentje:

Sőt én olyat is hallottam hogy elvileg a regisztrációnak ingyenesnek kellene lennie csak a chipért kell fizetni.... de most hogy elolvastam a kommenteket kételkedem ebben is hogy ingyenes lesz e a regisztráció...:S

hétvégén megkapja a chipet.... nagyon úgy néz ki :)

2010. jan. 8. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!