Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat az, hogy törzskön...

Előfordulhat az, hogy törzskönyv nélkül lett véve a kutyusunk ennek ellenére a tenyésztőnél megvan a törzskönyve?

Figyelt kérdés

Nagyon jó Bolognese kennelből származik, szerintem fajtájában kiemelkedően szép és jó természetű ( más gazdik, állatorvosok és a kutyakozmetikus is dícsérik). Én ajándékba kaptam ezért nincs törzskönyve, de nem szeretném csak hasonló jó tulajdonsággal rendelkező "kislánnyal" pároztatni. 17 hónapos már. Mik a lehetőségek "papíroztatás" terén??

Előre is köszönöm!


2010. jan. 7. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem váltott ki neki a tenyésztő törzskönyvet. Minek tartogatná a kredencben?


Arra van lehetőség, hogy DNS vizsgálatot csináltass, hogy bizonyítani lehessen, hogy kik a szülők, de ez nyilván nem olcsó mulatság. Így kaphat már csak törzskönyvet.

2010. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Mostmár csak DNS vizsgálattal lehet !

Ami nem kevés pénzbe kerül... !

Ha ingyen kaptad , biztosan azért mert nem a kennel/alom legjobb bébije volt , és a tenyésztő azért nem adott hozzá mert nem szereté ha szaporítanád !

Vagy pedig csak te szerinted tenyésztő akitől vetted !

Már nagyon nehéz ilyen korban ! Erről lekéstél !

2010. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tenyésztő valószínű bejelentette annak idején az almot.

Viszont a törzskönyvet csak 6 hónapos koríg lehet lekérni, utána 1 éves koríg van lehetőség a DNS alapján való lekérésnek.

Hacsak a tenyésztő nem kérte le az övét is annak idején, csak mivel hogy célra lett véve, visszatartotta.

Érdemes lenne rákérdezni, erre ő tudja csak a választ.

Egy telefont megér, nem?

Űdv.

2010. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 12:37-es!

A páromtól kaptam a kutyát és nem a tenyésztőtől!! A párom pedig nem kevés pénzért vette! A kennel pedig kennel, évente egy alom van maximum, szerintem ez nem szaporítás. A tenyésztőt pedig többen ajánlották!

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 7. 13:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy tényleg jó tenyésztő de nem túl valószínű. Nekünk is tenyésztőtől van a kutyánk, de nem a legjobb, mint utóbb megtudtuk. Nem szaporító, de nem is a legjobb tenyésztő. A problémáim vele: nem ragaszkodik a tk. adásához, túl sok kutyája van, nem követi a megvásárolt kutyák sorsát, ha azok bajba kerülnek, akkor eszébe sem jut gondoskodni róluk, felelőtlenül árulják és hirdetik a kutyákat. Viszont ez egy nemzetközi kennel, ők tenyésztők, de felelőtlenek. Sajnos.
2010. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Egy tenyésztő nem ad el kutyát törzskönyv nélkül, hisz mint a kérdésedből is kiderült, ezzel nem tudja meggátolni a szaporítást.


Inkább eladja a kölyköt törzskönyvvel, chippel, ivartalanítási szerződéssel, vagy pedig olyan szerződéssel, amiben kiköti, hogy ilyen és olyan feltételek megléte mellett lehet csak tenyésztésbe vonni a kutyát pl.: kiállítási eredmények, tenyészszemle, egészségügyi szűrések stb...


A kutyádnak 2 okból nincs törzskönyve:

-Vagy szaporítótól vette a párod.

-Vagy a tenyésztő mégis azt hitte, hogy a törzskönyv visszatartásával megakadályozhatja a szaporítást és így mivel a kutyád egy hobby, nem pedig kiállítási/tenyész minőségű kutya, így visszatartotta a törzskönyvet.


Ezeket figyelembe véve érdemesebb lenne ivartalanítani a kutyádat és majd az évek múlásával, ha már rendesen megismertétek a fajtát és lenne kedvetek kiállításra is járni stb. vehetnétek egy minőségi kiskutyát.

2010. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az árkülönbség miatt nem lett akkor kérve a törzskönyv. Ezért kérdeztem, hogy lehetséges-e, hogy a tenyésztőnél megvan.
2010. jan. 7. 14:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezaz!

Egy tenyésztőnél ha van is árkülönbség a hobby célra és a kiállításra szánt kutyák között, törzskönyv akkor is van!

2010. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most néztem utána, Bronzkoszorús Mestertenyészet ahonnan a kutyus származik.
2010. jan. 7. 14:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

egy törzykönyv 5500 Ft-ba kerül, ebben benne van a törzskönyv, a chip/tetoválás és a regisztráció .. ez nem tétel egy kiskutya árában

ha azt mondta hogy tk.-el sokkal többe kerül, akkor sajnos te belefutottás egy borzkoszorus szaporitóba :( sajnos ilyen is van

2010. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!