Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám területén belül...

Ha a kutyám területén belül kap el egy tolvajt?

Figyelt kérdés
Akkor nem származhat belőle bajunk akkor sem, ha mondjuk nincs kint tábla, hogy kutya van a házban? Illetve ha kint van tábla, de nem az szerepel konkrétan, hogy harapós kutya, hanem csak annyi, hogy kutyával őrzött terület?
2014. júl. 9. 17:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Na várjatok... a szomszéd vagy a vendég hogyan jön be egy olyan kapun, ami zárva van???? Tán csak nem mászik át a kerítésen??? :D Egyébként meg igaz, hogy két helyen is lakunk (mert anyósomnál kertesben, heti 2-3 napot hétvégén, hétközben pedig lakásban), de egyik helyen sem jut eszünkbe (a gyerekek miatt is), hogy nyitva hagyjuk az ajtót!!! Viszont itt pont ma volt valami gennyláda, aki a társasházba bejött a nagykapun s végig próbálgatott jópár bejárati ajtót, hogy hátha nyitva van... a szomszéd mesélte, hogy látta az emeletről (körfolyosós ház). És egyik helyen nyitva is volt, csak szembe találkozott a lakóval, aki elkezdett vele ordibálni, hogy mit képzel, hogy csak úgy benyit. De aztán nem kifele, hanem befele jött a p@raszt és a mi ajtónkat is kipróbálta. Csakhogy én épp a kutyámmal sétáltam és még csak ugatni sem tudott, hogy tudassa, itt kutya van. De aztán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha mégis valahogy ilyen szituban véletlen benyitna egy ilyen s..gfej, és akkor a kutya tutira rávetné magát. na akkor vajon mi lenne... de már megoldottam, mert kitettem a táblát az ajtóra, hogy figyelmeztessem a besurranó tolvajt, aki nem érdemli meg, csak a saját kutyám érdekében....
2014. júl. 9. 21:43
 12/24 anonim ***** válasza:
Meg a saját érdekedben...mert téged vesznek majd elő, ha nincs kinn a tábla.
2014. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
nálunk a faluban az emberek 90% nem zárja az utcafronti kertajtót nappal, hátul a kertkapu meg (már akinél van persze) a legtöbb helyen csak be van támasztva egy bottal, vagy egy kis retesszel működik, amit átnyúlsz felette és kinyitsz... a kertemben a szomszéd bácsinak köszönhetően pl akkora átjárás van, hogy kitaposott ösvény van a veteményesünk közepén a fél falu ott jár a kertek alatt a bácsihoz pálinkáért... az a vicces, hogy egy rotim van, de csengőm nincs, a falubeliek, ha akarnak valamit, gond nélkül bejönnek bekopogni, max nekem ugat a kutyim, hogy "szóljon" van itt valaki, viszont, ha idegen gyanús alak tűnik fel, azt meg valahogy megkülönbözteti a többiektől és majd kidől a kerítés, ráadásul amit végkép nem értek de örülök neki, pedig soha nem tanítottam neki ilyesmit, azt se tudom, hogy lehet e, de fajgyűlölő a szentem és a cigókra valamiért nagyon haragszik :D
2014. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ELárulom, tökmindegy, hogy kint van-e a tábla vagy sem. Ha bármilyen okból embert megtámad a kutya, akkor felelsz érte. AZ egyik dolog. A másik dolog meg az, hogy a megtámadott is ember felel érte, hogy mit keresett ott. De ez téged nem mentesít.
2014. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

”bármilyen okból embert megtámad a kutya, akkor felelsz érte”

ja akkor, ha jon a betoro, porazra fogom a kutyaim, aztan hivjam a rendort az elhuzott ismeretlen tettes ellen?!

es ha kinyirja vagy 8 napon tulit kap a betoro, meg engem kaszniznak mi? :@

szted mi maradna belole ?

2014. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Igenis nagyon fontos, hogy kinn legyen a tábla.


Kutyával való veszélyeztetés szabálysértéséről:


"(2) Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós

kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el."


"A (2) bekezdés a harapós természetű kutyák zárt helyen tartását, vagy a bejáraton erre utaló

figyelmeztetés elhelyezését teszi kötelezővé. A harapós kutya magánterületen (pl. kertben) való

szabadon tartása a vagylagosságból következően csak akkor szabálysértés, ha erre utaló

figyelmeztetés nincs a kapun elhelyezve."

2014. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

a kutya fajta szamit?

nekunk tacsko van a tablan, regi kutyunk, de 2 pit van.

2014. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
azért szögezzük le, bátyám 10 éves rendõrségi adatrögzítõi pályafutása alatt nem találkozott olyan esettel, ahol a betorõ beszaladt volna a jardra, hogy munka közben megharapta egy kutya.
2014. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Aha, szoval akkor ha harapós kutyám van és nincs kint tábla, akkor ha nem teszem láncra, akkor szabálysértést követek el, ez kész röhej. Na mindegy. A tacskó tábla király, legalább jól meglepődik az illető, hogy kettő van belőle és sokkal nagyobbak :D:D:D Amúgy 2 táblát is kitettem, egyik szerint alakformálást és ruha átalakítást vállalunk, másik szerint meg vigyázz, mert harapós a kutya, hogyha valaki nem bírja felfogni, mit jelent a másik tábla.... vagy épp ki akarja forgatni a szavaimat.
2014. júl. 10. 16:17
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem érted, hogy attól, hogy betörnek hozzád, te még felelős vagy azért, amit a kutyád csinál, ha nincs kinn a tábla? Mi ebben a röhej? Te azért vagy felelős, amit a kutyád csinál, a betörő meg azért, mert betört. Tényleg ilyen nehéz felfogni ezt a két dolgot?
2014. júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!