Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A kutyám és a macskák...

Linduli kérdése:

S. O. S. A kutyám és a macskák veszekednek, segítség?

Figyelt kérdés
ma elhoztam a nagyszüleimtől egy kb. 1 és fél hónaposkiscicát, de a kutyám, nagyon ellenséges vele. ugat rá, néha harapdálja, nyalogadtja, és a macska meg állandóan fúj rá és karmolássza. úgy veszem észre, mintha a kutyám egy kicsit félne tőle. Kérlek segitsetk. nagyon fontos!

2014. júl. 9. 22:34
 1/6 Medvi ***** válasza:
Sürgősen zárd őket külön, mert a kutya megölheti a cicát.
2014. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Inkább vidd vissza a kicsit mert 8 hétig az anyjával kell maradnia utána probálhatod egymáshoz szoktatni
2014. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám kifejezetten ellenséges volt tesóm vadászgörényével, mikor először áthozta (boxban volt végig), folyamatosan morgott, ugatott és ordított. Nyugtattam, fegyelmeztem 1-2 órán keresztül, pár alkalom után már síri csöndben figyelte, tegnap meg már szaglászták is egymást (kutya lenn, görény ölben).


Neked is ezt tanácsolnám, hogy fokozatosan szoktasd őket össze, minden nem kívánatos viselkedésnél lépj közbe.

2014. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cicát ilyen korán nem szabad elválasztani az anyjától. legalább nyolc hét. Kicsit korán hoztad el.

Egyetértek azzal, hogy fokozatosan kell összeszoktatni őket.

Nálunk fordítva volt a dolog, a német juhászt bekergette a macska az asztal alá és az ott nyüszített. Ahogy megpróbált kijönni, a macsek rögtön megjelent és felfújta magát. Vahúr azonnal vissza. Két hét kellett mire megszokták egymást. Viszont attól kezdve elválaszthatatlanok voltak. :)

2014. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. koszi a válaszokat, azért a macska már meg van 8 hetes, és érett macska. azt vettem észre, hogy a kutyám meg akarja erőszakolni a kiscicát, de ahogy oda meg a kutya a macskához, a macska elkezd rá fújni. (amúgy a kutya egy nyugodtam természet, és shicu fajta, szereti a macskákat, régen is voltak, csak ezzel az egyel viselkedik ilyen furcsán.
2014. júl. 10. 10:15
 6/6 A kérdező kommentje:

a macskára az érettet úgy értettem, hogy tud magára vigyázni és már rendesen eszik. Kuldok képeket az állatokról, lehet hogy az segít.


a kutya: [link]


a macska: [link]


[link]

2014. júl. 10. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!