Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akiknek cicája is...

Kutyások, akiknek cicája is van, milyen kapcsolat van a két házi kedvenc között?

Figyelt kérdés
Egyszerre jöttek mind a ketten? Kölykök voltak? Vagy valamelyik később került hozzátok? Hogy szoktak össze? Vannak jó sztorik amikben mindketten benne vannak?
2014. júl. 10. 21:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Huskym profi macskagyilkos, rettegtem is, hogy mi lesz, ha anyuékhoz költözünk, mert ott volt 2 cica. Érdekes módon amíg ott laktunk, 1-2 hónap alatt megszokta mindkét kutyám, hogy a saját macskákat nem bántjuk, nem kergetjük, tiszteletben tartjuk. Na jó, nem érdekes módon, hanem tettem is érte, hogy ez megtörténjen, sokszor bevittem a cicát a házba, simogattam, kaját adtam neki, a kutyáknak addig el kellett vonulnia, tiszteletben tartani a macska személyes terét. Idegen macskák továbbra sem haverok viszont:)
2014. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kutyám, aki inkább kergetni szerette volna a cicákat, a páromnak egy kölyökként utcáéról befogadott lakáscicája, aki azóta tuti nem látott kutyát. Az összeszoktatás úgy kezdődött, hogy macs ölben, kutya pórázon. Némi türelemmel pár alkalom után már szabadon mászkáltak mindketten, főleg a konyhában a lábunk alatt, mivel a kaja mindkettőt jobban érdekelte, mint egymás. A kutya eleinte, mikor a cica gyorsan mozgott, még megkergette volna, de aztán megszokta. Később viszont ő beteg lett, amit a macska időnként kihasznált, úgyhogy eléggé megutálta.

Lett egy kölyökkutyánk is, ő kezdettől macskás, mert a tenyésztőjénél is voltak ciccek. Ő picit tart a macskától, barátkozna, de tartózkodó inkább mind a kettő. Időnként azért megy a kölcsönös szaglászás.

Sztori: az öregebbik kutyámnak egy kis tejbe keverve naponta adtam homeopátiás gyógyszert. A macska rájött, hogy ahogy lefetyel, lecsepegteti, úgyhogy mindig oda állt alá, hogy gyorsan felnyalja. Időnként tiszta tej lett a feje. Egy idő után ő előbb volt ott sorban állni, mint a kutya. :)

2014. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De aranyos történetek. :)

Nálunk először volt a macs, utána jött a kuty.

A macskáról nem tudtuk, hogy hogyan reagál a kutyákra, mert bár főleg az udvaron van, oda soha nem jött még látogatóba sem kutya.

Amikor elmentünk egy menhelyre, hogy hozzunk egy kutyát, ott váltig állították, hogy mindent és mindenkit szeret, a felnőtt nagy testű kutya.

Mikor már kb. 100 méterre voltunk attól, hogy hazaérjünk, hívott egy nő ugyancsak ugyanarról a helyről, hogy: "Ja, azt nem tudom, hogy mondták-e, de a kutya nem szereti a macskákat."

Köszi.

Egy darabig nagyon külön voltak, bár a macska ettől függetlenül is többet van a tetőkön, mint máshol.


A kutya egy idő után valahogy felfogta, hogy a cica a gazdié, tehát ugyanúgy nem szabad bántani, mint egy cipőt vagy bármit. Viszont a macska nagyon ellenszenves volt. Fújt, morgott, karmolt.


Kb. fél év telt el, mire a macska elviselte a kutya jelenlétét. De a kutya meg sosem hagyta békén, mert szaglássza, nyalogatja, van, hogy véletlen rálép a lábára, amire a macsek, megint durván fúj.


Most már szerintem nem fél a macska, csak valahogy nem tartja pajtásának, viszont szereti cukkolni.


Van, hogy odamegy a kutyához egy bizonyos távolságba, elkezd előtte illegni-billegni, a kutya ideges lesz felugrik, a macska szél sebesen elfut, megáll egy fa tövében, ott bevárja a kutyát, és amikor már csak pár cm-re van tőle, akkor egy laza mozdulattal felugrik a fára, de csak olyan magasra, hogy a kutya pont ne érje el.


A másik kb. ugyanígy kezdődik, de akkor bent állok az udvaron az autóval, és a körül kergetőznek, van hogy a kutya hirtelen megáll, hogy bevárja a macskát, a cica meg alá les az autó alá, hogy épp hol van a kutya így nem szalad bele.


Amikor egyik sem foglalkozik a másikkal, akkor szoktak majdnem együtt aludni (egy 10-20 cm távolságot azért megtartanak), de teljesen szerintem sosem fognak összebújni.


Kajájukat azt mindketten nagyon féltik, így még 1 légtérben sem etetem őket.

2014. júl. 11. 10:45
 14/15 anonim ***** válasza:
6/13 sokkal határozottabban kell fellépni a kutyával! Mikor kergetni kezdi, akkor Ti mit csináltok és hogyan reagál arra a kutya? Ha sehogy, akkor valszleg semmi tekintélyetek nincsen. Az anyósomnak is van szintén egy labi keveréke. Kis idétlen, pedig 2 éves múlt. Azt hiszi, farkcsóválással meg ugrabugrálással mindent elérhet. Mikor elkezdte a macskánkat kergetni az udvaron, akivel már összeszokott, akkor a férjem ráordított, megáltt a kutya, majd ismét tovább szaladt. Pechére pont elérte a férjem a valagát és egy jókorát sózott rá, hogy nyekkent. Jókor kapta el, mert a következő másodpercben csattant a feneke. A KUTYA AZÓTA MÉG MEG NEM PRÓBÁLT A LAKÁSBAN SEM futni a cica után! És az eset után kb egy órán keresztül a konyhában kuksolt, olyan hatásos volt a fegyelmezés. Ez csak arra példa, hogy ha nem hat az egyik fegyelmezés, másik után kell nézni.
2014. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kutyák megszaglásszák, megnyalogatják, a macska meg néha a nyakukba szokott kapaszkodni, vagy megpaskolja az orrukat. Nagy ritkán együtt aludtak, de ezt annyira nem szereti a macska, mert a kutyák nem tudnak nyugton maradni. Néha szoktak játszani egymással, de általában csak úgy elvannak egymás mellett.

Volt már mindenféle verzióm az életkorukra. Én nem használok semmilyen speciáls módszert az összeszoktatásra, csak hagyom, hogy éljék az életüket egymás mellett. Persze ehhez jólnevelt kutyák kellenek, akik parancsra békénhagyják a macskát. Egy idő után garantáltan megszoktják egymást.

[link]

2014. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!