Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám utánam szökik. Mit tegyek?

Kutyám utánam szökik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyám nem bír megmaradni egyedül a kertben, házban. Van mellette még egy kutya, de ez sem érdekli. Ha el kell mennem boltba, vagy éppen étterembe mennék , végig azt nézi ahogy sétálok el, egy idő után nyüszög, majd átmászik/ átugrik a kerítésen.. Mit tehetnék ez ellen? Nem szoktam nagyon sok ideig egyedül hagyni, max 1 órára. Ez mind a nyaralóba történik, immár 3. Éve..megszokta a helyet és szereti is. Magasítottunk a kerítésen, befelé hajol, de így is megoldja, vagy átmegy a szomszédba. Otthon soha nem csinálja ezt. Estére bent kell aludnia, mert reggel ha unatkozik gondol egyet és elmegy...max a szomszédba, ez is egyszer történt meg, DE nem szökős a természete, inkább ragaszkodik hozzám. Mit tudnék tenni? Van olyan helyzet, mikor nem tudom magammal vinni..a válaszokat és megértést megköszönöm .

2014. júl. 12. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha otthon nem csinálja ezt, akkor valószínűleg nem érzi magát biztonságban a nyaralóban, nem érzi azt, hogy otthon van, ezért megy utánad. Azt hiszi, hogy otthagyod. Sajnos nem tudom mit kéne tenni, szerencsére nem volt még szökős kutyám.
2014. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szökős, azért gondol egyet és átruccan a szomszédba? De, szökős.

A kerítést nem megfelelően csináltátok meg. A szomszéd felé is meg kell csinálni.

2014. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mesz el sok idore hanem csak 1-2 orara akkor kosd meg nyugodtan, nem lesz semmi baja. Csak arra figyelj hogy fedett helyen/arnyekban legyen, es legyen neki friss vize.
2014. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Második válaszoló: a kutyám egyszer ment át a szomszédba , azt nem írtam le, valószínűleg a szomszéd macska keltette fel a figyelmét. A hátsó kerítés tényleg nem a legjobb, arra sort is kerültünk, hogy mihamarabb jó legyen. Még annyit hogy nem szökős a természete a kutyámnak, inkább nagyon ragaszkodik hozzám..más esetben nem megy el, csak akkor, mikor látja, hogy elsétálok az utcában.. A baj az,hogy 2 éves, nem szoktattuk arra,hogy ki van kötve.
2014. júl. 12. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!