Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segytség, utánam szökik a...

Segytség, utánam szökik a kutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
-Ma ahogy mentem el boltba, még hátranéztem, és pont láttam ahogy a kutyám a kapun mászik ki. Sosem volt még ilyenre példa, egyáltalán nem is szökős, nyitva is lehet a kapu, akkor sem megy ki. Az a baja, hogy elmegyek nélküle. Minden nap van sétáltatva, és minden nap játszok is vele (kötélhúzás) hogy elfáradjon, tanítom, hétvégente meg kutyasuli. De reggel mielőtt iskolábamegyek, nem tudom lefárasztani. Nem tudom mit csináljak. Most ne merjek sehova elmenni, mert utánam szökik?

2013. okt. 15. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehogy a kutya irányítsa már az életed :)


Menj mindenhova,ahova menned kell,de ez ne menjen a kutya lefárasztásának rovására!


A reggeli dolgot,próbáld úgy megoldani,hogy te eteted meg reggel,azaz amikor már fel vagy öltözve,indulsz a suliba,hátraviszed a kajáját,amit kapni fog,olyan helyre,hogy ne lássa,amikor elmész.Leteszed neki,esetleg hátrálsz pár lépést,majd akkor kiadod a parancsot,hogy ehet.Közben szép lassan,nem kapkodva megfordulsz,és elsétálsz.


A kutya összeköti a reggeli távozásod az étellel,így valószínű nem fog utánad szökni.


Vagy kelj fel 30 perccel hamarabb,és labdázzatok egy kicsit.Ha minden kötél szakad,és nincs otthon senki,akkor csukjátok be egy kennelbe,míg haza nem értek.Bár ez nem a legjobb mód,inkább tüneti kezelés,mint megoldás a problémára.

2013. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az a reggelizős ötlet jó, szerintem beválik majd.
2013. okt. 15. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmész úgy 20 perccel előtte egyáltalán ne foglalkozz a kutyával. Ne simogatsd semmi!Mintha ott se lenne...lehet hogy akkor nem szökne ki :/ nálam a sírásnál volt ez a módszer hatásos.
2013. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!